Ви тут:
Екологія Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

У Кременчуцькому районі немовля отруїлося колодязною водою

31 жовтня на території Пришибської сільської ради у Кременчуцькому районі стався випадок отруєння нітратно-нітритними сполуками немовляти (одномісячного хлопчика).

Мама догодовувала маля дитячою сумішшю, розведеною колодязною водою. Помітивши зміни у самопочутті дитини, викликала лікарів. 31 жовтня дитина з мамою були госпіталізовані до реанімаційного відділення Кременчуцької міської дитячої лікарні. 2 листопада дитину перевели в інфекційне відділення. Нині стан хлопчика – середньої тяжкості, – розповів начальник Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко.

Аби не сталося подібних випадків, Віктор Стеблянко закликає батьків та інших відповідальних дорослих не поїти дітей, особливо грудного віку, колодязною водою та не додавати її до дитячих сумішей. Дитячий організм дуже вразливий до нітратів і отримує важке отруєння, яке може призвести до смерті.

На жаль, питна вода у більшості колодязях сільської місцевості забруднена нітратами. Щоб убезпечити себе, замовляйте у відповідних фахівців аналіз води на вміст нітратів, користуйтесь спеціальними фільтрами , не розташовуйте поряд з колодязем смітник чи вигрібну яму. Ніколи не вживайте воду з неперевірених джерел. Дітям давайте краще куповану бутильовану воду, – радить Стеблянко.

поширити новину: