Ви тут:
Суспільство Україна 

У Дніпрі СБУ відкрила перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки

У Дніпрі заступник Голови СБ України Олег Фролов презентував перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки, основними завданнями якої будуть реагування на кіберінциденти та кібератаки, цілями яких є державні електронні інформаційні ресурси та об’єкти критичної інфраструктури Дніпропетровської області. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Створення регіонального центру є наступним кроком у розбудові національної системи кібербезпеки України у рамках другого етапу Угоди “Про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки”.

Читайте також: СБУ затримала у столиці рекетирів, які вимагали у бізнесмена мільйони гривень (ВІДЕО)

“У межах “гібридної війни” проти України російські спецслужби використовують нашу державу як полігон для випробовування своєї кіберзброї та її ефективності проти сучасних методів кіберзахисту” – зазначив Олег Фролов.

Центральний Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБ України наразі фіксує збільшення як кількості кібератак, так і їх масштабності, що потребує відповідного реагування та дослідження. Крім цього російські спецслужби все частіше використовують кібератаки як складові заходів деструктивного інформаційно-психологічного пливу для інспірування протестних настроїв та загострення суспільно-політичної обстановки в Україні. Дніпропетровська область є одним з найбільш індустріально розвинених регіонів України, що передбачає наявність на її території чималої кількості об’єктів критичної інфраструктури, де функціонують інформаційно-телекомунікаційні системи та автоматизовані системи управління технологічними процесами.

Усвідомлюючи загрози у кібербезпеці України з боку іноземних спецслужб для порушення сталого функціонування на території Дніпропетровщини стратегічних та ключових підприємств металургійної, гірничовидобувної, хімічної, машинобудівної, фінансових та транспортних галузей, а також важливих об’єктів життєзабезпечення та паливно-енергетичного комплексу України, саме у Дніпрі створено перший регіональний центр забезпечення кібербезпеки. Для реагування на кібернетичні атаки регіональним центром, створеним на базі Управління СБ України у Дніпропетровській області, використовуватиметься платформа MISP-UA, що забезпечить обмін технологічною інформацією про реалізовані та потенційні кіберзагрози в режимі реального часу.

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБ України до регіонального органу також передав найсучасніше обладнання. У подальшому планується створення таких центрів і в інших регіонах України.

“Всі вони спільно із центральним Ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки відкриті до співпраці як з держаними установами та підприємствами, так і приватними”, ‒ наголосив заступник Голови СБ України.