Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цьогоріч вперше полтавські учні побували у Грузії, а грузинські учні – у Полтаві

10 травня 2011 року була підписана Угода про встановлення партнерських відносин і співпраці між містом Полтава (Україна) та містом Боржомі (Грузія) у торгово-економічній, науково-технічній, спортивній і гуманітарно-культурній галузі.

У 2018 році вперше був здійснений обмін делегаціями школярів. З 30 червня по 11 липня місто Полтаву відвідало 9 учнів з Грузії, інформує Полтавська міська рада.

Під час перебування у Полтаві для грузинської учнівської молоді була підготовлена насичена та пізнавальна програма: екскурсії містом, відвідування Грузинського культурного центру, Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, садиби І.П.Котляревського, Національного музею-заповідника українського гончарства у Опішному, Мгарського Свято-Преображенського чоловічого монастиря у Лубнах, літературно-меморіального музею Давіда Гурамішвілі у Миргороді.

Крім того, наші гості мали гарну нагоду для розваг: аквапарк, боулінг, кінноспортивний клуб, відвідування екопарку Фельдмана та центрального парку культури та відпочинку імені М.Горького у Харкові.

Також, грузинська молодь відвідала Посольство Грузії в Україні та Київський академічний театр ляльок.

На запрошення Боржомського муніципалітету з 3 по 13 жовтня 2018 полтавські учні відвідали Сакартвело із зустрічним візитом. Приємно відзначити, що, хоча це була перша поїздка наших школярів до Грузії, організація перебування відбулася на вищому рівні. Програма була змістовною і пізнавальною.

До складу делегації увійшли вихованці Народного художнього колективу ансамблю танцю «Барвінок» Комунального закладу «Полтавський Палац дитячої та юнацької творчості». Діти відкриті для спілкування, пізнання нових країн. І їхні сподівання виправдалися. Цікавою була екскурсія столицею Грузії Тбілісі та містами Бакуріані, Боржомі. Відвідавши краєзнавчий музей, зелений монастир, національний Боржомі-Харагаульский парк, мерію, полтавці познайомилися з історією, архітектурою, а також з принципами самоврядування Грузії. Були в програмі і розважальні заходи: атракціони, спортивні змагання, сірчані лазні, майстер-класи з виготовлення повсті.

За цією програмою діти проживають у сім’ях. Це є важливим моментом в створенні тієї атмосфери дружніх, теплих відносин, які склалися між українськими і грузинськими не тільки дітьми, а й родинами, а значить і нашими країнами. Були щирі радісні обнімання при зустрічі, були сльози жалю при прощанні. Тому з певністю можна говорити – мета духовного збагачення та зближення народів виконана.