Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Третя хвиля укладання договорів з Національною службою здоров’я триватиме до 20 грудня

Третя хвиля укладання договорів з НСЗУ почалася та триватиме до 20 грудня.

Заклади первинної медичної допомоги, які укладуть договори з Нацслужбою здоров’я, вже взимку отримають фінансування за справедливими тарифами та за кожного пацієнта, який підписав договір з їхніми сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

За цією моделлю вже працюють 623 медзаклади в Україні. Багато з них отримують суттєво більше фінансування та змогли підняти зарплати своїм лікарям та медсестрам. По мірі зростання кількості пацієнтів у їхніх лікарів, виплати від НСЗУ зростатимуть також.

Більше ресурсу для вищої якості медичної допомоги та кращих умов для своїх медичних працівників — це вже добра мотивація, щоб встигнути укласти договір у цю хвилю, – наголошує в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Закладам, які не укладуть договори, доведеться шукати фінансування з інших джерел. У 2019 році старого механізму фінансування (субвенції) для первинної допомоги не буде.

Дуже сподіваюся, що керівники медзакладів та місцева зроблять все можливе, щоб не позбавляти своїх мешканців переваг трансформації.

На цей раз всі договори укладатимуться виключно через електронні медичні інформаційні системи (МІС). Тобто всі документи подаються виключно в електронному форматі – привозити самостійно чи надсилати їх звичайною поштою більше не потрібно. І ця хвиля триватиме найдовше — понад 3 тижні, щоб усі заклади встигли подати документи в НСЗУ та виправити помилки та неточності, якщо такі будуть.

Медзаклади, які вже працюють з НСЗУ, у цю ж хвилю мають переукласти договір з Національною службою здоров’я, оскільки термін дії договорів, укладених під час першої та другої хвиль, закінчується 31 грудня 2018 року.