Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Tesla Roadster, відправлений в космос ракетою Falcon Heavy, перетнув орбіту Марса

Під час першого запуску ракети Falcon Heavy компанія SpaceX відправила у космос і автомобіль Tesla Roadster, за кермом якого скафандр, який отримав назву Starman. І, хоча через незаплановану роботу двигуна ракети траєкторія руху автомобіля відхилилася від розрахункової, тим не менш, Starman і Tesla Roadster вже перетнули орбіту Марса.

Як пише ITC.ua, за даними SpaceX, на данний час відправлений у космос електромобіль знаходиться на майже максимальному видаленні від сонця. Найбільш віддалена точка буде досягнута 8 листопада. На той час Starman і Tesla Roadster будуть перебувати на відстані 1,66 астрономічної одиниці від Сонця – близько 243,4 млн. км. Але з Червоною планетою електромобіль НЕ перетнеться.

До речі, траєкторія руху Tesla Roadster в космосі також не передбачає його наближення до Землі на невелику відстань. Судячи з даних моделі Бена Пірсона, електромобіль зі скафандром на борту наблизиться до Землі на відстань 0,35 астрономічної одиниці (близько 52,4 млн км) 4. листопада 2020 року. Що цікаво, за місяць до того – 6 жовтня 2020 року – Tesla Roadster підлетить до Марса на відстань всього лише 0,05 астрономічної одиниці (близько 7,5 млн км). Надалі наближення до Землі на невелику (за космічними мірками) відстань відбудеться лише в 2091 році.