Ви тут:
Суспільство Україна 

Субсидії “на руки”: хто першим отримає кошти від держави

У 2019 році передбачено виділити 55,1 млрд грн місцевим бюджетам на надання субсидій. Перший етап монетизації українці відчують на собі вже через два місяці.

У законі України “Про житлово-комунальні послуги” зазначено, що “монетизація пільг (у тому числі і субсидії) — це їхня виплата в грошовій формі”. Таким чином, українцям, яким призначена субсидія, відкриють спеціальні рахунки в “Ощадбанку”, на які нараховуватимуть соціальні виплати, і з цього ж рахунку гроші перераховуватимуть комунальним підприємствам за спожиті послуги, повідомляє today.ua

Обов’язковий платіж (різницю між тим, що витратили, і тим, що покрила держава) — власники домогосподарств будуть сплачувати окремо.

Мінекономрозвитку України затвердило три етапи монетизації субсидій.

Перший етап розпочнеться 1 січня 2019 року і буде стосуватися громадян, які у січні вперше звернуться за субсидією з новим пакетом документів. Під час подачі документів, швидше за все, потрібно буде написати заяву на відкриття рахунку в банку, куди перераховуватимуть кошти за комунальні послуги.

На другому етапі, з 1 травня 2019 року, до монетизації приєднаються українці, яким було призначено субсидію ще у 2018 році. Їм необхідно буде лише написати заяву на відкриття банківського рахунку.

З 1 жовтня 2019 року очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі. Цей етап стосуватиметься тих, хто подасть заяву на субсидію уже в наступному опалювальному сезоні.

Система Orphus