Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Скороходівська ОТГ: перспективи добровільного приєднання та зростання фінансової спроможності

Ще на початку 2016-го року було створено першу та поки що єдину у Чутівському районі об’єднану територіальну громаду. Поки розмірковувало керівництво районного центру, оперативно створили ОТГ із центром в селищі Скороходове (колишня Артемівка). Саме тут сконцентрований майже увесь виробничий потенціал невеличкого району, який сусідствує із Харківщиною.

Головний потенціал Скороходівської ОТГ – залізнична вантажна станція. Також на території громади здійснюють свою діяльність потужні сільськогосподарські підприємства. Гарною перспективою для розвитку є добровільне приєднання сусідніх сільрад. Бо ж до сих пір так й не створена ОТГ із центром в Чутовому.

Про актуальні питання формування перспективного плану територій  Чутівського району йшлося під час виїзного консультування в Скороходовому фахівцями Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування (створений  за підтримки Програми «U-lead з Європою» та Мінрегіону).

На зустріч прибули керівники громади, працівники виконкому, депутати ОТГ, підприємці та представники громадськості. Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС проінформувала про поточний хід реформи децентралізації в Україні, тренди в розвитку об’єднаних територіальних громад  Полтавщини. Вона також акцентувала увагу присутніх на важливості «укрупнення» Скороходівської ОТГ. По із правильно прорахованим додаванням нових населених пунктів зросте фінансова спроможність та інвестиційна привабливість. Чутівський район має чудовий шанс залишитися без «білих плям» – розбитися на дві ОТГ.

Про потенційне «укрупнення районів» Полтавщини та перспективи громад нинішнього Чутівського району говорив у своїй доповіді Олександр Ісип, радник з децентралізації Полтавського ЦРМС. 

«За ці два з половиною роки у Вашої громади з‘явилися нові питання, невирішеними залишилися й деякі старі питання. Але, відтепер Скороходівська ОТГ має й новий, неоціненний досвід», – сказав Олександр Ісип.

Система Orphus Поделиться на fb