Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Що таке заздрість і як її побороти, розповіла психолог

Один із базових ефектів, яким насичено сучасну нарцистичну реальність, – це заздрість.
Що ж тоді робити, як упоратися з емоціями, коли ми спостерігаємо за чужим успіхом, чи демонстрацією чиєїсь неперевершеності, розповіла психолог Мария Долгих.

За її словами, емоційна захопленість чужим успіхом і звичка порівнювати себе з кимось виростають на благодатному ґрунті нарцистичної травматизації.

“Тобто не всі поголовно люди відчувають постійний пресинг, зустрічаючись з чужим невідпорним успіхом, і навіть не всі концентрують спеціально свою увагу на цьому, неминуче потрапляючи у зону не вельми хороших, улюблених, знаменитих і прекрасних. Для того, щоб людина відчувала, що її самоцінності загрожує небезпека у зв’язку з успішністю якихось інших людей, у неї має бути сформованою звичка порівнювати себе з оточуючими та шукати у собі вади, слабкі місця та сліпі плями”, – зауважила фахівець.

Якщо все ж людина заздрить, то її енергія є направленою на присвоєння собі тієї цінності, яку ми побачили в іншої людини.

У заздрості є 2 почуття: бажання та злість. Друга дає енергію на досягнення бажаного. Проблема полягає у тому, що багатьом із нас з дитинства говорили, що заздрити – погано. Начебто можна свідомо вибрати, що відчувати в тій чи іншій ситуації. І тоді багато людей не можуть зізнатися собі у власній заздрості, тим самим позбавляючи себе можливості розпізнати свою потребу, яка стоїть за цим хорошим і дружнім людині переживанням. Залишається тільки злість на того, у кого добре виходить, і ця злість труїть людину, а іноді і його оточення, ні на крок не просуваючи ні до щастя, ні до задоволення, – пояснює вона.