Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Пирятинська громада презентувала досвід міжмуніципального співробітництва у Верховній Раді

9 листопада у Вінниці відбулося засідання круглого столу Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на тему: “Впровадження Закону України “Про співробітництво територіальних громад“: стан та перспективи розвитку“, в якому взяли участь народні депутати України – члени Комітету, представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Вінницької та Полтавської областей, представники міжнародних організацій, фахівці, експерти, а також представники органів державної влади Республіки Вірменія.

Заступник голови Комітету Сергій Кудлаєнко зазначив, що захід є унікальним, оскільки демонструє приклад ефективної співпраці між областями і може стати першим у серії аналогічних акцій в різних регіонах України з метою розповсюдження досвіду співробітництва територіальних громад.

Полтавська область є лідером щодо кількості реалізованих проектів з міжмуніципального співробітництва (85), на другому місці – Вінницька область (55), повідомляють у Пирятинській міській раді.

Під час круглого столу розглядалися питання співробітництва територіальних громад та їх вплив на розвиток системи місцевого самоврядування. Представники Полтавщини презентували свій досвід щодо реалізації проектів ММС.  

Керуюча справами виконкому Пирятинської міської ради Лариса Кочур інформувала про міжмуніципальне співробітництво  у сфері поводження з твердими побутовими відходами, якісного водопостачання у сільській місцевості, надання адміністративних послуг та впровадження нових інформаційних технологій “СМАРТ Пирятин“.

Крім того, обговорили системний підхід до впровадження механізмів співробітництва територіальних громад на обласному, районному та міжрайонному рівнях, досвід міжнародних організацій стосовно сприяння територіальним громадам України в організації співробітництва.

Захід відбувся спільно з швейцарсько-українським проектом „Підтримка децентралізації в Україні“ (DESPRO) та проектом „Реформа управління на сході України ІІ“, що виконується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.