Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Протягом тижня на Полтавщині на грип та ГРВІ захворіли 5136 людей, – Віктор Лисак

Про епідситуацію щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції та додаткові заходи боротьби з ними, під час апаратної наради, розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Протягом останнього тижня на Полтавщині на ГРВІ захворіли 5136 людей (грипу не зафіксовано). З них 64% – діти. Найбільший показник захворювання спостерігається у Горішніх Плавнях, Полтавському та Хорольському районах”, – повідомив Віктор Лисак.

Загалом з початку року в області вже перехворіли ГРВІ 148 тисяч людей.

“На сьогоднішній день вакцина проти грипу є в наявності в аптеках області: Ваксігрип Тетра, виробник Франція. Приблизна ціна 300-318 грн. Цьогоріч 3362 людини зробили щеплення проти грипу. Серед областей України наша область має досить високий показник. Департамент постійно проводить роз’яснювальну роботу керівникам підприємств щодо необхідності вакцинації працівників”, – додав Віктор Петрович.

Також Віктор Петрович повідомив, що вони намагаються знаходити кошти для вакцинації медпрацівників, хоча б тих, хто потрапляє у групу ризику.

До груп ризику відносяться: медпрацівники, педагогічні працівники, вагітні, літні люди та люди з хронічними хворобами.

“Вакцинація — це важливе питання, тому необхідно знаходити кошти для вакцинації працівників, як на обласному та місцевому рівнях, так і на підприємствах”, – зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Віктор Петрович надав декілька порад щодо того, як себе захистити від захворювання як на ГРВІ, так і на грип.

“Необхідно дотримуватись елементарних гігієнічних норм, провітрювання приміщень, своєчасне проведення необхідних заходів у разі виявлення хворих. А найголовніше — вакцинація та ведення активного способу життя”, – сказав Віктор Лисак.