Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Прокуратура розпочала 14 кримінальних проваджень стосовно співробітників поліції Полтавщини

Прокуратура Полтавської області перевірили стан реального виконання вироків судів, якими призначено покарання у виді арешту або позбавлення волі особам, щодо яких не обирався запобіжний захід у виді тримання під вартою на момент набрання вироком законної сили. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Прокурори встановили, що із загальної кількості ухвалених вироків вказаної категорії у минулому і поточному роках, у порушення вимог законодавства, реально не виконано 23 вироки.

Читайте також: Полтавські патрульні затримали ймовірних крадіїв телефонного кабелю

Як приклад, наприкінці липня поточного року до Полтавського РВ поліції Полтавського ВП ГУ НП в області надійшло розпорядження про виконання вироку Полтавського районного суду щодо засудженої до 4 років позбавлення волі громадянки за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.

Всупереч вимогам чинного законодавства співробітники поліції, протягом більш ніж 3 місяців заходи, спрямовані на виконання зазначеного вироку суду, не вживали.

За вказаними фактами прокуратура Полтавської області розпочала 14 кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 382 (умисне невиконання вироку суду, що набрало законної сили, вчинене службовою особою) КК України стосовно службових осіб органів ГУ НП в області.

“Окрім цього, внесено 6 вказівок начальникам територіальних відділень, відділів поліції та ГУ НП в області на виконання яких вже затримано та направлено для відбування покарання 15 засуджених до арешту та позбавлення волі. Заведено 3 оперативно-розшукових справи”, – йдеться у повідомленні.