Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини повернула державі земельну ділянку вартістю 10 млн грн

Прокуратура встановила, що у січні поточного року у сільськогосподарських підприємств закінчилися договори оренди двох земельних ділянок державної власності загальною площею понад 76 га, які знаходяться на території Грабарівської сільської ради Пирятинського району, інформує прес-служба прокуратури Полтавської області.

Після закінчення договору оренди землі два громадянина в порушення вимог ст. 125 Земельного кодексу України самовільно засіяли вказані земельні ділянки кукурудзою.

У подальшому, вказаних громадян визнали винними у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53-1 КУпАП (самовільне зайняття земельної ділянки) та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.

Прокуратура Полтавської області передала до суду два позови щодо повернення земельних ділянок загальною площею понад 76 га вартістю майже 10 млн гривень.

“Після відкриття провадження у цивільних справах вказані земельні ділянки за актом приймання-передачі повернуті в розпорядження Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області для продажу права оренди на земельних торгах. Провадження у справах закрито у зв’язку з добровільним виконанням позовних вимог органів прокуратури. Таким чином, завдяки належному реагуванню органів прокуратури Полтавської області поновлено порушені права держави у земельній сфері”, – йдеться у повідомленні.