Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Про соціальний захист сімей загиблих учасників бойових дій говорили у Полтавській ОДА

Сьогодні, 9 листопада, у Полтавській обласній державній адміністрації відбулось засідання правління громадської організації “Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини”. Окрім її членів, участь у заході взяли: директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак та представники інших підрозділів держадміністрації.

Як зазначив голова ГО “Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини” Іван Петренко, організація має своє представництво в 16 районах області та тісно співпрацює з Полтавською обласною радою та керівництвом Полтавської ОДА. Головне завдання — забезпечити соціальний захист родин загиблих захисників України.

“Наше головне питання — це соціальний захист сімей загиблих учасників бойових дій. Завдяки допомозі обласного депутатського корпусу, голові ОДА Валерію Головку нам одним із перших в Україні вдалося прийняти рішення на рівні області про 100 % комунальне забезпечення у межах соціальних норм. 50 % коштів надає держава, 50 % – місцеві бюджети. Більшість районів виконують ці соціальні зобов’язання. У деяких були проблеми, але після нашого наполегливого звернення це питання вирішили. Зараз люди отримують допомогу. Також ми маємо повне розуміння з Департаментом охорони здоров’я ОДА, співпрацюємо з Держгеокадастром стосовно виділення землі родинам членів загиблих учасників бойових дій”, — наголосив Іван Петренко.

Як зазначила присутня на засіданні директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко, усі проблеми даних сімей знаходяться на особливому контролі.

“Всі державні програми в Полтавській області — забезпечені коштами. З 2015 року нам вдалося виплатити компенсацію на 20 млн грн 41 сім’ї загиблих учасників бойових дій. У поточному році виділено 5,3 млн грн, що дасть можливість виплатити компенсацію ще 7-ми сім’ям. Ми чекаємо пропозицій для розширення та удосконалення програми соцзахисту цієї категорії населення. З обласного бюджету на її виконання буде спрямовано 30 млн грн. По 2 тис. грн ми виплачуємо кожній сім’ї. Надаємо безкоштовні путівки на оздоровлення в санаторії Полтавської області. Такою пропозицією уже скористалися 60 сімей. Дітям загиблих захисників минулого року ми почали виплачувати щомісячну стипендію. З липня вона складає 1 тис. 777 грн”, — розповіла Людмила Корнієнко.

Окрім соціального напрямку, учасники засідання розглянули й організаційні питання.

Система Orphus