Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Про реконструкцію парку “Перемога” в обласному центрі говорили сьогодні у Полтавській ОДА

Проект реконструкції комунального закладу Полтавського міського парку культури та відпочинку “Перемога” по проспекту Першотравневому, 20 обговорили сьогодні на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації.

Зокрема, директор департаменту культури та туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко зауважила, що рада двічі розглядала документи щодо реконструкції цього закладу і направляла їх на доопрацювання.

Наразі, згідно з планом, як розповів архітектор Юрій Олійник, на території парку “Перемога” передбачені нові зелені насадження, квітники та газони, а також поділ на тематичні зони.

“Територія парку ділиться на зони: атракціонів, адміністративного управління, господарську зону, зону активного відпочинку, зону розміщення тимчасових споруд, ретро зону, культурно-оздоровчу, зону об’єктів громадського харчування. Також буде центральна святкова зона з фонтаном та сценою; зона екстримального спорту, тихого відпочинку, автостоянка. Вся територія парку огороджуватиметься на освітлюватиметься”, – сказав Юрій Олійник.

У свою чергу керівник управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому Володимир Годня наголосив, що напрямок доріжок у парку змінювати не будуть. Тут облаштують два дитячі майданчики та фонтан з чашею діаметром 9 метрів.

“Навколо фонтану ми запланували також велику площу, щоб мати можливість вмістити велику кількість людей під час свят. Планується придбання нової каруселі. Також буде майданчик для приватних атракціонів”, – зауважив Володимир Годня.

Також, за його словами, у парку “Перемога” оновлять систему освітлення та замінять водопровідну мережу. Зокрема, побудують додатково каналізацію для роботи п’яти нових наземних туалетів.

Нагадаємо, парк «Перемога» — найстаріша у Полтаві пам’ятка садово-паркового мистецтва, 1970 року. Розташований він на південний схід від центральної частини міста — площа парку складає 30,9 гектарів. Останнім часом парк перебуває у занедбаному стані, а більшість комунальних атракціонів для дітей визнали аварійними. Після реконструкції у парку планують проводити різноманітні заходи культури — ярмарки, виставки, концерти та свята.

поширити новину: