Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавці, фахівці «Інститут розвитку міста» взяли участь у німецько-українській конференції партнерства між містами

Нещодавно у німецькому місті Фрайбург-у-Брайсгау відбулась третя німецько-українська конференція партнерства між містами. Організатором конференції виступили Федеральне міністерство екологічної співпраці і розвитку Німеччини, сервісна служба «Міста в єдиному світі» Engagement Global. До участі в конференції було запрошено 167 представників з міст побратимів Німеччини та України.

Як повідомили у Полтавській міській раді, на початку заходу з привітальним словом до учасників звернувся обербургомістер міста Фрайбург Мартін Горн. Він розповів про велику значимість роботи з партнерства між містами України та Німеччини.

Під час конференції відбувся ряд панельних дискусій. Зокрема, на дискусії на тему «Співпраця заради розвитку в Україні та з Україною» учасниками були Сабіна Мюллер – директор офісу GIZ в Україні, Штефан Вільгельмі – керівник сервісної служби «Міста в єдиному світі», Engagement Globa, Габріелле Бауман – керівник представництва фонду Конрада Аденауера в Україні, Доріс Віттелер Штіпельтан – керівник відділу Z33 з питань країни і територіальних громад, Федеральне міністерство економічної співпраці і розвитку Німеччини. Від учасників дискусій присутні дізнались про створення великої мережі міст партнерів України та Німеччини.

В панельній дискусії «Виклики при співпраці заради розвитку» взяли участь спікери: Сьорен Гербет – представник міста Магдебург, Катаріна Габеркорн – уповноважена особа з питань партнерства, Європейський офіс району Швабія, Юрій Левченко – директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» м. Полтава, Андрій Кульчинський – міський голова м. Трускавець, Михайло Тамалій – керівник проекту «Партнерства з містами України», Engagement Global SKEW. Спікери в своїх доповідях розповіли про розвиток співпраці міст України та Німеччини, про виклики, які стоять перед містами, про активізацію співробітництва, про обмін досвідом у сферах мобільності, містобудуванні, культури та туризму.

В панельній дискусії «Участь громади у місцевому самоврядуванні» спікерами виступили: Астрід Коль – керівник відділу комунікацій і діалогу програми «U-Lead» з Європою, GIZ, місто Київ, Вілена Заяць – голова центру політичних досліджень і аналізу Eidos та експерт Ради Європи в рамках програми «Посилення місцевої демократії та підтримки реформи місцевого самоврядування Україні в Україні» Десбіна Калінікідоу, відділ фінансів та культури, місто Обергаузен.

Спікери підняли питання партиципації, говорили про співпрацю влади, громади, бізнесу в розбудові громад. Участь громад в ефективному використанні бюджетних коштів, участь громад в організації міських проектів, використання комерційного майна.

Керівник проекту «Партнерство з містами України» Михайло Гамалій презентував проект, його роботу з 2015 по 2018 рік, та повідомив про перспективні плани роботи.

Серед іншого, в програмі конференцій було проведено ряд з екскурсій на теми:

1) Шварувальдська енергоефективна громада.

2) Модельний район Баубан.

3) Зелений парк Фрайбурга.

Під час екскурсії можна було дізнатися про те, як громада бере участь у розбудові міста, в його енергоефективному житті, створенні нових зелених зон, громадських просторів та зведення новобудов.

Перейти до вмісту