Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина утримує національну першість за показниками фінансової самодостатності: відбулось перше засідання Ради регіонального розвитку

Сьогодні відбулось перше засідання Ради регіонального розвитку Полтавської області, під час якого голова Полтавської ОДА Валерій Головко повідомив, що головна мета засідання – це розуміння того, що спільна робота дає серйозні можливості для розвитку кожної з громад.

Полтавська область утримує національну першість за показниками фінансової самодостатності. Вже зараз ми ведемо перемовини на запозичення 1,5 – 2 млрд грн, які направимо на відновлення доріг. Полтавщина – успішна область, яка має певний надровий ресурс, а саме головне – людський ресурс, – повідомив Валерій Головко.

Читайте також: Відзнаками Президента, грамотами Кабміну та подяками Прем’єр-міністра України нагородили полтавців

Зараз складний для України і я підтримую рішення Президента про введення військового стану. Хоч Полтавщина і не ввійшла у перелік областей, де введуть воєнний стан ми повинні бути готові до всього. Війна ще не закінчилась, почався лише новий етап, – додав Валерій Головко.

Під час засідання перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький розповів про фінансову самодостатність та перспективний план розвитку Полтавщини.

Децентралізація заклала основу для економічного зростання країни і нашої області також. Фінансові надходження до бюджетів зростають із року в рік. Якщо в 2014 році вони складали лише 16,4 млрд грн, то за 2017 рік – 35 млрд грн, тобто зростання – більше ніж в 2 рази. У 2018 році надходження також очікуються не менше минулорічних показників, – розповів Андрій Пісоцький.

Перший заступник голови озвучив план подальших дій для районів, міст, ОТГ: до 2 січня 2019 року провести засідання районних Рад регіонального розвитку та обговорень Перспективних планів розвитку району (громади) на 2019-2021 роки в містах, ОТГ, селищних, сільських громадах, окремих населених пунктах. З 1 по 29 грудня 2018 року обов’язково залучити мешканців громад до процесів складання і обговорення планів. Забезпечити максимально можливий резонанс використовуючи засоби масової інформації, телебачення, сайти та соціальні мережі. З 2 по 15 січня 2019 року сформувати дорожню карту розвитку району (громади) на 2019-2021 роки – йдеться про визначення перспективних об’єктів медицини, освіти, спорту, культури та дозвілля, малого бізнесу, створення нових робочих місць тощо. З 15 по 21 січня 2019 року на основі дорожньої карти розробити та затвердити План перспективного розвитку району та громади на період 2019-2021 років. Не пізніше 21 січня 2019 року надати затверджений План перспективного розвитку району (громади) до Полтавської обласної державної адміністрації.

Ми хочемо бачити Полтавщину успішною і маємо зробити все для її процвітання. І децентралізація це – реальний та незворотній курс на майбутнє. Важливо, аби пов’язані із нею зміни не стали «прожектом». Адже це – реальна стратегія розвитку країни та області, незворотній курс на її майбутнє. У ближчі три роки маємо створити нову соціальну інфраструктуру і забезпечити нову якість життя мешканців області, – наголосив Пісоцький.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко розповіла про позитивне зростання та успішне втілення на її території області Урядових секторальних реформ.

Згідно з рейтингом Мінрегіону Полтавщина посідає перше місце за напрямком «Фінансова самодостатність», що забезпечено завдяки лідируючим позиціям за показниками «Темп зростання доходів місцевих бюджетів» та «Темп зменшення податкового боргу». Важливим завданням, яке також ефективно втілюється в нашій області, є покращення соціальної сфери життя мешканців Полтавщини, зокрема в галузі медицини, освіти, спорту тощо, – розповіла Інна Іщенко.

За 3 роки впровадження реформи децентралізації в області вже створено 46 об’єднаних територіальних громад, 5 з яких – у поточному році (2017 рік – 18, 2016 рік – 11, 2015 рік – 12).

З метою 100% покриття території області об’єднаними територіальними громадами розроблено новий Перспективний План, згідно з яким очікується створення 77 ОТГ. Полтавська область згідно з даними Мінрегіону займає 6 місце серед областей України за показником «Кількість ОТГ», – додала Інна Сергіївна.

Голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Матюшенко розповів присутнім про досвід розвитку медицини на Полтавщині.

“У нас всі ФАПи та амбулаторії забезпечені комп’ютерною технікою зробивши одну мережу. Завдяки цьому у кожного мешканця району з 2015 року є електронна медична карта. Працює в нас і телемедицина. В амбулаторіях є все необхідне для здачі аналізів та ЕКГ апарати. Працює в нас  й електронна черга”, – розповів Олексій Матюшенко.