Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський ЦРМС про кращі практики у сфері ЖКГ

З кожним днем все більше актуальними для громад стає питання організації роботи в напрямку поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Зокрема, налагодження якісної системи збору, утилізації, сортування та переробки сміття. Ці та інші питання обговорювалися під час тематичного семінару, який організував Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування (створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону).

Захід пройшов на базі Бутенківської об’єднаної територіальної громади у Кобеляцькому районі. Головним спікером виступив Геннадій Фасій, радник з питань надання муніципальних послуг Полтавського ЦРМС. Він також доповів про результати цьогорічної навчальної поїздки до Австрії. Навчальний візит був організований Програмою «U-LEAD з Європою».

Головною тематикою було ознайомлення із системами управління та переробкою побутових відходів у муніципалітетах. А яким чином було впроваджено систему збору, вивезення та переробки ТПВ в Бутенківській ОТГ розповів Микола Скрильник, голова громади. Учасники заходу побачили й нову сучасну сміттєзбиральну машину, яку громада придбала буквально кілька днів тому.

Практичним досвідом організації роботи комунального підприємства поділився Олександр Троцький, голова Козельщинської ОТГ. Він розповів в тому числі й про особливості підготовки спеціалізованої техніки та інформаційну роботу з мешканцями. Про перспективи й небезпеку організації сміттєзвалища та напрацювання КП говорили представники Терешківської(Полтавський район) об’єднаної територіальної громади.

Про власні здобутки розповідали керівники Скороходівської(Чутівський район) та Піщанської(Кременчуцький район) ОТГ. Учасники також активно обговорювали можливі формати спільної роботи громад. Зокрема, зацікавленість викликали і варіанти міжмуніципального співробітництва. Нині Полтавщина є впевненим лідером в цьому напрямку.  

«Договори міжмуніципального співробітництва дозволяють ефективно спільно вирішити багато проблем. Це, зокрема, стосується сфери поводження із ТПВ», – сказав Олександр Ісип, радник з децентралізації полтавського ЦРМС.