Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Терцентр комплектування та соціальної підтримки: Полтавський облвійськкомат реформують

До кінця 2019 року Полтавський обласний військовий комісаріат стане Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки. Про це йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні за участі військового комісара Полтавського військового комісаріату Дмитра Губського, його заступників Едуарда Бородая та Владислава Литовченка, голів ОТГ Полтавщини, представників РДА та військових комісарів районів області.

Як зазначив Дмитро Губський, реформу обласних військкоматів вже розпочали.

“Першим етапом реформи стала апробація Чернігівського обласного комісаріату та Козелецького райвійськкомату у Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Це був перший експеримент у цьому напрямку і він вийшов вдалим. Військкомати стали більш відкритими та зручними для відвідувачів. У них запроваджена нова організаційно-штатна структура. Зокрема, створені центри комплектування, мобілізаційно-оборонної роботи, соціального захисту. Під час експерименту вони довели ефективність впровадження посад інструкторів із питань відбору на військову службу за контрактом. Також передбачено запровадження нової системи обслуговування та надання сервісних послуг щодо соціального і правового захисту громадян причетних до військової служби”, — розповів Дмитро Губський.

Другий етап реформи передбачає завершення реформування Чернігівського облвійськкомату в ТЦК та СП, а також реформування Дніпропетровського, Одеського та Рівенського облвійськкоматів до кінця 2018 року. Полтавський облвійськкомат разом із військкоматами інших областей перетворять на ТЦК та СП до 2019 року.

Розглянули на заході й питання осіннього призову до ЗСУ. З нього доповів Владислав Литовченко.

“Осінній призов розпочали 1 жовтня. На сьогодні до лав української армії з Полтавщини відправлено вже понад 450 осіб. З них 197 до ЗСУ, 199 до Нацгвардії, 19 у ДПС та ДССТ — 35 призовників. 236 призовників потрібно відправити до військових частин до кінця листопада. Найбільш злагоджену організацію з відправки призовників показали призовні комісії Хорольського, Кобеляцького районів та Горішніх Плавнів. На неналежному рівні цю роботу провели в Котелевському, Семенівському районах та у Полтаві. На п’ятьох призовників у Полтавській області прокуратура завела кримінальні справи за ухилення від військової служби. Готують відповідні справи й на інших несвідомих юнаків, але вони ще можуть самі з’явитися у військкомат і пройти призовну комісію”, — зазначив Владислав Литовченко.

Присутні зазначили, що необхідно підвищувати рівень патріотично-виховної роботи з молоддю. Ламати стереотипи, що строковик — це дармова робоча сила. Владислав Литовченко наголосив, що сьогодні це зовсім не так. У новому українському війську військовослужбовець повністю соціально захищений, має певні пільги та гарні умови служби. До зони проведення бойових дій строковиків не направляють.

Збільшилась, у порівнянні з минулим роком, і кількість громадян, які обрали службу за контрактом.

“З початку поточного року контракт підписали 936 жителів області. 97 з них це зробили в жовтні. Пріоритетом для проходження служби за контрактом є новостворена 35-та бригада морської піхоти з дислокацією в Одеській області, а також частини Десантно-штурмових військ та бойового складу оперативного командування “Північ”, — наголосив Едуард Бородай.