Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський священик-блогер отримав хрест із рук Вселенського патріарха

Настоятель Свято-Миколаївського храму Полтави (УПЦ КП) протоієрей Олександр Дедюхін в якості блогера супроводжував Президента України Петра Порошенка під час його офіційного візиту до Туреччини.

Разом із Президентом він був присутній на відкритті меморіальної дошки на будівлі колишнього Посольства УНР в Османській імперії, відвідав Стамбульський університет. Про перебіг подій та враження від Стамбулу він писав звіти у Facebook.

“Нас зустрічають представники української громади в Стамбулі у вишиванках и кримсько-татарському одязі.
– Слава Україні! – Героям Слава! – лунає серед давнього міста.
Далі ми їдемо в Университет. Їдемо швидко.  Кортежем. Це в Киеві Президент Порошенко їздить без кортежа. В Стамбулі для президентського кортежа дорогу перекривають”.

Кульмінацією візиту стала зустріч Порошенка з Патріархом Варфоломієм в резиденції Вселенського Патріархату. В ході зустрічі була підписана Угода про співпрацю між Україною та Вселенським патріархатом у створенні незалежної православної церкви в Україні.

“Після офіційної зустрічи та ланчу (годують грекі гарно і смачно), Президент сам покликав мене до очільника Вселенської патріархії та представив йому. Я взяв благословіння і тут, абсолютно несподівано, Патріарх Варфоломій подарував мені хрест. Сказати що я розхвилювався – це не сказати нічого”, – написав Дедюхін.

 

поширити новину: