Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Полтавські дерслужбовці перевіряли свій ВІЛ-статус (ФОТО)

30 листопада у Полтаві відбулась акція «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ», де медики перевіряли усіх охочих на ВІЛ-інфекцію. Цього разу тестували працівників Полтавської ОДА.

Сьогодні в Україні більш, як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях. Це відбувається через незнання. Медична реформа розширює можливості для швидшого полодання епідемії ВІЛ в Україні. Для цього у 2019 році в Україну буде завезено більше мільйона експрес-тестів на ВІЛ.

Перевірити свій ВІЛ-статус вирішив і начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький.

«Здаю тест на ВІЛ не вперше, тому що працював у правоохоронних органах і там при проходженні профільної комісії це обов’язково необхідно робити. Це абсолютно не страшно, я слідкую за своїм здоров’ям. Це не перша перевірка держслужбовців. До нас вже приїздив флюроограф, вся адміністрація мала змогу зробити флюорографію і за 2 хвилини дізнатись результат. Щоб протестуватись на ВІЛ, можна звернутись до сімейного лікаря», – розповів Олександр Буцький.

Перевірити свій ВІЛ-статус можна не лише через аналіз крові, а й за допомогою оральних тестів, які в Україні є доступними.

«Тестування на ВІЛ, що діагностує захворювання по слині, дуже зручне, адже це можна зробити самостійно, без медичного працівника. Наступного року в Україні буде завезено більше 1 млн тестів на ВІЛ», – прокоментувала консультант з програмних питань БО «Світло надії» Вікторія ЛОЗА.

Тест на ВІЛ досить швидкий, у пацієнта медики беруть аналіз крові, а результат вже відомий через 10 хвилин.