Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава серед лідерів рейтингу легкості ведення бізнесу в Україні Regional Doing Business 2018

Привабити інвесторів до Полтави можливо і для цього є всі передумови. Такий висновок можна зробити за результатами двогодинної дискусії-обговорення між мером Житомира Сергієм Сухомлином та секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою, що пройшла в Києві на City Invest Battle в рамках RED PM DAY 2018 на ІІ Національному форумі з управління будівельними проектами.

Так, по більшості параметрів інвестиційної привабливості, визначеному рейтингом легкості ведення бізнесу в Україні Regional Doing Business 2018, Полтава разом із Житомиром займають передові позиції та мають дуже схожі базові параметри. Про це повідомляє Полтавська міська рада.

За словами Директора Офісу із залучення і підтримки інвестицій-Україна Данила Білака, одна із проблем Полтави, яка зупиняє реальних, зокрема закордонних, інвесторів – розташування на лівому березі Дніпра, щодо якого в багатьох ще не розвіяні певні стереотипи. Утім, він переконаний, цей стереотип можна і потрібно ламати, адже місто має великий інвестиційний потенціал.

“Без таких людей, як команди місцевого самоврядування в Полтаві та Житомирі Україна нічого не досягне. Сьогодні долучення іноземної інвестиції в розбудову українських міст – це питання нацбезпеки і дуже приємно, що є люди, які рухаються в напрямку реалізації цього питання. Інфраструктура, логістика та узгодженість позицій всіх політичних партій в місцевих радах – запорука успіху в здійснені таких концепцій, як у Полтаві”, –зазначив Данило Білак.

Олександр Шамота, користуючись нагодою, презентував інвесторам присутнім на форумі Концепцію розвитку «Полтава-2030», яка зацікавила інвесторів і Данила Білака, зокрема в питаннях, що стосуються зокрема: малого та середнього бізнесу, соціального житла, співпраці з ЄБРР та закупівлею нового комунального транспорту, співпраці з забудовниками та девелоперами.

“Ваші презентації дуже надихаючі і є прикладом для наслідування всіма містами України. У вас є чудова стратегія, широко обговорена з людьми і ви маєте її реалізовувати”, – прокоментував Стратегію розвитку Полтави Данило Білак.

Після дискусії секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота підписав меморандум про співпрацю між міськрадою та Офісом ефективного регулювання, що дозволить у майбутньому отримувати консультаційну допомогу у багатьох суспільно важливих рішеннях, зокрема в сфері інформатизації.

“Дуже корисний батл, за результатами якого напрацьовано багато питань і висновків щодо напрямків подальшої роботи, які потрібно обговорити з демократичною коаліцією в Полтавській міській раді, – прокоментував свої враження від заходу Олександр Шамота. – Це має нам допомогти визначити подальший алгоритм дій і де потрібно скоригуватися задля ще більшого підвищення інвестиційної привабливості Полтави. Експертна думка зі сторони дуже важлива, аби ми мали всесторонній погляд на проблематику. Тому ми сподіваємося на плідну співпрацю з усіма експертами й у подальшому. Один, у полі не воїн і, на відміну від попередників, ми не будемо сторонитися від конструктивної допомоги від людей, які її дійсно можуть і готові надавати”, – резюмував Шамота.