Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Погашення заборгованості по зарплаті, стягнення аліментів та запровадження Інституту уповноважених осіб — про що говорили представники юстиції у Полтаві (ФОТО, ВІДЕО)

13 листопада у Полтаві з робочим візитом перебував радник Міністра юстиції України Ігор Алексеєв. Він разом з начальником ГТУЮ у Полтавській області Олегом Тимченком та начальником Управління державної виконавчої служби Віталієм Конозом розповіли у Полтаві про основні новації Міністерства юстиції України. Основну увагу зупинили питанням стягнення аліментів та погашення заборгованості по заробітній платі. А також запровадженню Інституту уповноважених осіб Мін’юсту, які працюватимуть у віддалених населених пунктах області.

Перед прес-конференцією в ОКІА «Новини Полтавщини» представники юстиції побували на «Полтавському комбінаті хлібопродуктів», де поспілкувались з працівниками щодо погашення заборгованості по заробітній платі.

«Це один із пріоритетних напрямів. З початку року вже стягнуто заборгованість близько 4,2 млн грн, але все одно залишається на виконанні 6,5 млн грн заборгованості по зарплаті. Це борги по трудових правовідносинах. Вони повинні бути невідкладно погашені. В.о керівник комбінату запевнив, що до кінця року вся заборгованість по зарплаті має бути погашена», – повідомив радник Міністра юстиції Ігор Алексеєв.

Також закцентував на тому, що завдяки дії пакету законів ЧужихДітейНеБуває боржники Полтавської області обмеженні у певних діях.

«З початку року було стягнуто 225 млн грн по аліментам. Це в рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. По нещодавно ухваленим законодавчим змінам щодо посилення відповідальності для неплатників аліментів тисячі жителів Полтавської області обмежені у виїзді закордон, у користуванні транспортним засобом. Зміни позитивно працюють у контексті мотивування недобросовісних платників».

Сьогодні у Полтаві вперше в Україні започаткували пілотний проект щодо посилення правової спроможності ОТГ. Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги, Полтавська державна аграрна академія і представники 5 ОТГ підписали Меморандум про впровадження системи безоплатної правової допомоги (БПД) до найвіддаленіших населених пунктів.

Також розповіли про законопроект 9140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості», який нині перебуває на розгляді у Верховній Раді.

«Маємо проблему у кадрах в системі державного нотаріату. На Полтавщині 10 державних нотаріальних контор працюють без постійних державних нотаріусів, а в порядку заміщення. Тобто, туди виїздить двічі на тиждень державний нотаріус із сусіднього району і надає послуги громадян. Тому є думка ввести Інститут уповноважених Мін’юсту для того, щоб зробити послуги нотаріату для людей на селі доступнішими. Мова йде про ті віддалені села, які не забезпечені нотаріальними послугами. Це Козельщинський і Чорнухинський райони, де працюють менше 2-х нотаріусів», – зазначив Олег Тимченко.

Серед послуг, які здійснюватимуть уповновноважені особи — оформлення права спадщини, договорів довічного утримання, заповітів, видача свідоцтв про народження і смерть, засвідчення правильності копій документів, посвідчення довіреностей, видача дублікатів нотаріальних документів.

Окрім стягнення аліментів коштами, у боржників вилучають майно — квартири, земельні ділянки. Такі випадки вже є і на Полтавщині.

«Не завжди погашаємо заборгованість коштами. Є випадки, коли в боржників описано і вилучено майно. Воно не було продано і це майно було передано стягувачкам в натурі. У Горішніх Плавнях – опис 1/3 квартири, стягувачка виявила бажання забрати це майно в натурі і змогла зареєструвати право власності. І земельна ділянка у Кременчуцькому районі запропонована стягувачці у рахунок погашення боргу. За рахунок реалізації автомобіля Мазда Автозаводським відділом ДВС було погашено 103 тисячі і Миргородським відділом ДВС також у боржника вилучили автомобіль ЗАЗ-Деу, продали і погасили забогованість у сумі 45 тисяч гривень на користь дитини», – прокоментував Віталій Коноз.

Читайте також: Прокурор, адвокат чи поліцейський: у Полтаві студентам розповіли, які професії можна обирати серед юридичних спеціальностей (ФОТО)

Система Orphus