Ви тут:
Суспільство Україна 

Окупанти на Донбасі блокували політ БПЛА СММ ОБСЄ

Російські окупанти за будь-яку ціну намагаються приховати від світової громадськості факти своїх злочинів на тлі призначених Кремлем так званих “виборів” на захоплених ними територіях Донецької та Луганської областей. У хід ідуть і технічні засоби придушення БПЛА міжнародних спостерігачів, і банальне залякування місцевого населення. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

Збройні формування Російської Федерації продовжують перешкоджати роботі міжнародних спостерігачів на тимчасово окупованих територіях. У звіті СММ ОБСЄ, опублікованому 10 листопада, повідомляється про чергову атаку російськими окупантами БПЛА СММ ОБСЄ:

“Увечері 8 листопада, пролітаючи над районами поблизу н.п. Корсунь (непідконтрольний урядові, 31 км на північний схід від Донецька), БПЛА СММ дальнього радіуса дії тимчасово втрачав сигнал GPS, за оцінкою, в наслідок глушіння. Інцидент оцінено, як вкрай серйозний, оскільки більшість систем контролю та зв’язку (у тому числі резервні системи) між наземною станцією контролю та БПЛА не функціонували”.

Операторам СММ вдалося відновити контроль над БПЛА лише після того, як апарат у аварійному режимі покинув район глушіння. Проте, у 2016 році у цьому ж районі було втрачено аналогічний БПЛА Місії, який був збитий засобами ППО збройних формувань Російської Федерації.

Крім того, збройні формування РФ відмовляють представникам СММ ОБСЄ у передбаченому Мандатом Місії доступі до контрольованих ними районів, особливо, коли йдеться про ділянки, прилеглі до кордону з Російською Федерацією Так, у звіті СММ від 10 листопада, повідомляється, що на пункті пропуску поблизу Сєвєрного бойовики наказали патрулеві Місії залишити даний район. Аналогічна ситуація мала місце на пункті пропуску біля населеного пункту Ізварине.

У попередньому звіті СММ від 9 листопада вже повідомлялося, що працівники міської лікарні окупованого Харцизька відмовились надати представникам СММ ОБСЄ інформацію про потерпілих серед цивільного населення, посилаючись на накази збройних формувань РФ. Аналогічна ситуація склалася і у окупованій Кадіївці: співробітник місцевого моргу відмовився надати спостерігачам інформацію щодо одного зі своїх “підопічних” – трупа чоловіка, котрий, нібито, загинув під час обстрілу у Золотого-5. Подібно лікарям у Харцизьку, кадіївський наглядач царства мертвих, заляканий російськими посіпаками, також відіслав представників Місії за коментарями до збройних формувань РФ.

“Не зважаючи на всі перешкоди, міжнародним спостерігачам все ж вдається фіксувати численні факти порушень російськими терористами домовленостей щодо відведення озброєнь: бойовики продовжують розміщувати бойову техніку, а також облаштовувати позиції у зоні безпеки. Так, 8 листопада, в районі Новоселівки, зафіксовано сім бойових машин піхоти та один МТ-ЛБ, а 9 листопада, БПЛА Місії виявив 400 та 270 м траншеї з вогневими позиціями в районі Набережного”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus