Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Охорону психічного здоров’я громадян необхідно включити в загальну політику охорони здоров’я, – Уляна Супрун

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун обговорила створення “лінії”, для збереження психічного здоров’я громадян України, з генеральним директором єдиної гарячої лінії психологічної підтримки та протидії самогубствам в Австралії Колманом О’Дрісколлом.

Проблеми з психічним здоров’ям можуть виникнути на будь-якій стадії життя у всіх категорій населення. Саме тому охорона психічного здоров’я громадян має бути включена в загальну політику та плани в галузі охорони здоров’я, – зазначила Уляна Супрун.

“Lifeline Australia” — лінія допомоги в Австралії, яка щороку надає психологічну підтримку понад 1 мільйону австралійців. Наразі працює близько 40 центрів, що охоплюють 60 населених пунктів по всій країні.

Близько 11 тисяч добровольців надають послуги підтримки та понад 1 тисяча співробітників забезпечує координацію дій з управління та збору коштів. Кожен може отримати психологічну допомогу в будь-який час, адже лінія працює в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), дзвінки безкоштовні та повністю анонімні.

Плануємо створення “Лінії життя” і в Україні. Це буде загальнонаціональна служба підтримки, куди кожен українець в момент особистої кризи зможе звернутися за допомогою. Важливо, щоби це була єдина всеукраїнська лінія, яка об’єднає зусилля багатьох фахівців, організацій, використовуючи досвід того, що вже напрацьовано в Україні та світі, – розповіла Супрун.

В Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів щороку.

Впевнена, що створення єдиної гарячої лінії в Україні допоможе врятувати життя багатьом українцям, – наголосила Уляна Супрун.

В ході зустрічі представники двох країн домовились про:

підписання меморандуму про співпрацю між Україною та Австралією, щоби максимально прискорити процес імплементації такої практики в нашій країні

розпочнемо переклад протоколів надання психологічної допомоги, які використовують фахівці австралійської служби

за підтримки посольства Австралії в Україні розпочнемо відбір кандидатів — майбутніх тренерів працівників лінії