Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Нехворощанська ОТГ продовжує співпрацю з європейською Фундацією Менеджерських ініціатив

Вдруге цього року до Нехворощанської об’єднаної територіальної громади у Новосанжарський район завітали експерти Фундації Менеджерських Ініціатив з міста Люблін, Польща.

Вони реалізують спільно з полтавцями проект «Нові об’єднані громади: як успішно управляти місцевим розвитком». Нехворощанську ОТГ до участі в проекті рекомендували радники Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону).

Найпівденніша об’єднана територіальна громада Полтавщини лише рік тому провела перші вибори, але має суттєвий потенціал для розвитку. Бо на теренах цієї ОТГ здійснюють успішну діяльність потужні агрохолдинги та українсько-англійська «Полтавська газонафтова компанія». Навесні європейські експерти вже провели кілька днів, знайомлячись із особливостями громади. Згодом із навчальним візитом до Польщі відправилися очільники Нехворощанської ОТГ.

Нинішній візит Павєла Прокопа, Голови Правління Фундації, був присвячений попередньому підведенню підсумків та визначенню основних напрямків подальшої співпраці. Зокрема, обговорювали перспективу створення в громаді сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів(СОК). Вони могли б забезпечити роботою чи додатковим заробітком місцевих мешканців. Як варіант – створення кооперативу при комунальному підприємстві.

Одним з спікерів також був Станіслав Джусь, голова Глобинської ОТГ. Він ознайомив присутніх з успішними практиками очолюваної ними громади – однієї з найкращих вітчизняних ОТГ.

Глобинці стали свого часу першими на Полтавщині партнерами польської Фундації. Після зустрічей з працівниками виконкому, представниками освітянської галузі та місцевими підприємцями окреслили три можливих стратегічних напрямки для Нехворощанської ОТГ. Це: кооперативний рух, зелений туризм та залучення громадськості (партисіпація).

Вже наступного місяця планується зустріч всіх об’єднаних територіальних громад, які співпрацюють їх Фундацією Менеджерських ініціатив. На якій буде підведений підсумок роботи у 2018-ому році, та визначені подальші спільні кроки на майбутнє.

«Успішний досвід польських гмін(громад) стане в нагоді молодим та перспективним полтавським громадам. Нехворощанська ОТГ – гарний приклад успішної співпраці влади та соціально-відповідального бізнесу усіх рівнів. Синергія зусиль новосанжарців та поляків має дати потрібний результат для розвитку громади», – говорить Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС.