Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

“Не жени Україно”: обережність на дорогах – це запорука життя

Центр громадського здоров’я МОЗ України комплексно опікується питанням безпеки дорожнього руху, адже безпека дорожнього руху — одна із глобальних проблем громадського здоров’я.

Щороку на дорогах світу гине близько 1,3 млн людей, а від 20 млн до 50 млн зазнають травм. Аварії на дорогах є головною причиною смертності серед усіх вікових груп. А статистика ДТП із вини та за участі дітей просто вражає.

ЦГЗ, у рамках Тижня безпеки дорожнього руху, провів круглий стіл, на якому говорили про юних пішоходів.

На початку обговорення Владислав Збанацький, заступник генерального директора Центру громадського здоров’я, оприлюднив статистику Патрульної поліції України за дев’ять місяців цього року:

  • зафіксовано 3 228 ДТП за участі дітей (до 18 років), зокрема 2 790 — із потерпілими, внаслідок чого 129 дітей загинуло, а 3 015 — травмовано;
  • діти спричинили 412 аварій, зокрема 247 — із потерпілими, при цьому восьмеро загинуло;
  • з вини дітей-пішоходів сталося 105 ДТП, у яких постраждало 97 осіб, зокрема троє дітей загинуло, 94 травмовано.

«Така статистика є індикатором того, що ми повинні негайно об’єднувати зусилля, щоб допомогти вплинути на ситуацію, зробити вулиці наших міст безпечнішими для дітей, — наголосив промовець. — Ми зібрали вас тут, щоб дати якомога більше інструментів, прийомів, засобів, контактів для формування у наших дітей світогляду та культури поведінки свідомих громадян, свідомих учасників дорожнього руху».

Спеціально до Тижня безпеки дорожнього руху ЦГЗ розробив і презентував пам’ятку із БДР для дітей, яку можна використовувати у виховній роботі. Мета — нагадати про основні правила безпечної поведінки на дорозі, дорожні знаки, які має знати кожен пішохід.

Петро Жижиян, експерт із комунікації проекту «Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі в Україні», презентував інформаційну кампанію «Не жени, Україно!» і, зокрема, наголосив на важливості комунікацій у покращенні безпеки руху.