Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Не порушуйте чинного законодавства і не здійснюйте зариблення на власний розсуд», — Полтавський рибоохоронний патруль роз’яснив порядок зариблення водоймищ

Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області контролює не лише використання водних об’єктів, а й вселення водних біоресурсів у підконтрольні водойми. Очільниця Управління Оксана Кулинич розповіла, що потрібно для зариблення та за яким порядком воно здійснюється.

Міністерством аграрної політики та продовольства України регламентується проведення робіт із штучного розведення (відтворення), переселення та акліматизації водних біоресурсів (включаючи види, які занесені до Червоної книги України). Відповідно до «Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання».

Роботи з вселення проводять у рибогосподарських водних об’єктах загальнодержавного значення, крім водних об’єктів, розташованих у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Заходи із зариблення можуть здійснювати: установи, організації незалежно від форм власності, громадяни України, іноземці й особи без громадянства, що виконують комплекс робіт з відтворення водних біоресурсів.

Порядком визначено, що для проведення робіт зі штучного розведення (відтворення) водних біоресурсів виконавці відтворення повинні не пізніше ніж за два тижні подати до Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області пакет документів. Зокрема, це заявка на проведення робіт із вселення водних біоресурсів у рибогосподарський водний об’єкт (його частину), біологічне обґрунтування доцільності відтворення (якщо відтворення здійснюється вперше), розроблене науковою установою, ветеринарне свідоцтво (форма №1) про відсутність заразних хвороб, тощо.

Біологічне обґрунтування повинно містити: загальну характеристику рибогосподарського водного об’єкта; стан кормової бази для об’єктів відтворення; видовий склад іхтіофауни, наявність хижих і рідкісних видів риб, оцінку можливих конкурентних відносин об’єктів відтворення та аборигенних видів; можливі обсяги вселення і наважки посадкового матеріалу; меліоративні роботи, які слід здійснити для забезпечення нормальних умов існування об’єктів відтворення; розрахункове промислове повернення і порядок промислу (якщо вселення здійснюється з метою збільшення рибопродуктивності).

Також в Управління потрібно подати графік робіт із вселення водних біоресурсів. У разі настання метеорологічних умов, несприятливих для проведення вселення, виконавець може вносити відповідні зміни у нього. Потрібно представити і ветеринарний документ (форма №1) про відсутність небезпечних захворювань у господарствах, із яких здійснюється перевезення об’єктів відтворення (отримується цим господарством).

Якщо на розгляд подано не всі документи, заявку на проведення робіт із вселення водних біоресурсів відхилять. Документи розглядаються протягом тижня та приймається рішення про проведення або відмову у проведенні відповідних робіт, погоджується графік проведення робіт.

Вселення водних біоресурсів у водойму відбувається у присутності Комісії, до якої входять представники Полтавського рибоохоронного патруля, представники місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування (за згодою), представники територіальних органів Держекоінспекції України (за згодою) та представники виконавця відтворення.

Не порушуйте чинного законодавства і не здійснюйте зариблення на власний розсуд, — звертається очільниця Управління Оксана Кулинич.

У разі виникнення питань щодо проведення робіт із вселення водних біоресурсів у водойми звертайтесь до відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля за телефоном: 096-907-50-08.

Полтавський рибоохоронний патруль

Система Orphus