Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Над землею є дивне помаранчеве свічення, – NASA

Під час польоту над Австралією астронавт Олександр Герст зняв з борту МКС дивне помаранчеве свічення. Про таке повідомляє видання Science Alert, інформує “5 канал“.

Науковці називають цей маловивчений феномен “власним свіченням атмосфери”. Воно виникає у процесі з’єднання атома азоту з атомом кисню та ультрафіолетовим випромінюванням від сонця. В результаті цього з’являються молекула окису азоту і фотон, які й “відповідають” за яскраве світло. А помаранчевий колір, як на знімку, забезпечує натрієвий шар, що розташований на висоті близько 100 кілометрів над Землею.

При цьому з поверхні Землі “власне свічення атмосфери” зазвичай схоже на полярне сяйво, утім побачити його можна не в кожному куточку земної кулі.

Науковці вивчають це явище, аби зрозуміти механізми взаємодії частинок і встановити певний зв’язок між тим, що відбувається у верхніх шарах атмосфери і погодою – в нижніх.

За даними ООН, озоновий шар Землі у Північній півкулі повністю відновиться в середині 2030-х років, а на всій планеті – до 2060 року.

Система Orphus