Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині підвищені пенсії отримають 373 тис осіб

Підвищення пенсій, яке відбудеться з 1 грудня, торкнеться 90% від загального числа пенсіонерів. Це майже у 373 тис. осіб. При цьому середній рівень підвищення пенсій складе близько 24 грн.

Додаткова потреба для виплати підвищених пенсій у Полтавській області становить майже 9 млн. грн. У бюджеті Пенсійного фонду на ці потреби передбачено відповідні кошти в повному обсязі.

Про перерахунок пенсій з 1 грудня 2018 року розповів сьогодні на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін.

“З грудня мінімальний розмір пенсійних виплат зросте з 1452 грн. до 1497 грн. Перерахують пенсії і тим, у кого максимальний розмір пенсії. Вони отримуватимуть 14 970 грн. Також будуть перераховані надбавки, підвищення та інші виплати, розмір яких розраховується, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність”, – сказав Володимир Тараторін.

Він також зауважив, що суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожного будуть різні. Вони залежатимуть від стажу, зарплати, підвищень, надбавок.

У свою чергу заступник начальника управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Проходовський наголосив, що найбільші підвищення отримають найменш захищені верстви населення.

“Перерахунку підлягатимуть мінімальні та максимальні розміри пенсій; доплати за понаднормативний стаж; пенсії за особливі заслуги; ветеранам війни; щомісячна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій; особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни», – розповів Володимир Проходовський.

Для пенсіонерів, які працюють, перерахунок робитимуть лише після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Наразі органи Пенсійного фонду вже завершують проведення перерахунків. Для цього пенсіонерам не потрібно звертатися в пенсійні установи.