Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Москва має визнати право України на автокефалію, – Варфоломій

Україна має право на створення автокефальноїї православної церкви. Тому, Російська православна церква повинна визнати це право українців.

Про це сказав Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі з митрополитом Неакрінійським і Каламарійським Іустином, який підтримав дії патріарха,  про це пише “24 канал”.

За його словами, Вселенський Патріархат колись звільнив багато народів на Балканах і послабив себе, але визнав їхнє право на внутрішнє самоврядування, незалежність, автокефалію, та видав їм відповідні томоси про створення помісних автокефальних церков.

Так і Москві варто було б визнати, що український народ, який вона способом не православним отримала на кілька століть в свою юрисдикцію, або точніше в управління, що цей майже п’ятдесятимільйонний народ має право на церковну незалежність, на автокефалію, – наголосив Варфоломій.

Він також заявив, що “церква-мати з любов’ю бажала зцілити розкол, який був створений там (в Україні), але не з її вини, а з вини інших, і відновити наших українських православних братів в канонічності і євхаристійному спілкуванні з усіма святими православними церквами”.