Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Кувейт готовий надати Україні позику під інвестиційні проекти в сфері лікування раку, – Павло Ковтонюк

Кувейтський фонд арабського економічного розвитку (КФАЕР) готовий надати Україні позику під інвестиційні проекти в сфері лікування раку.

Питання співпраці обговорювалися під час IV засідання спільної Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва, повідомляють у МОЗ.

«Зокрема, йшлося про інвестиційні проекти щодо лікування раку та трансплантації кісткового мозку. Ні для кого не секрет, що саме ці питання є найбільш болючими для нашої системи охорони здоров’я. Наприклад, цього року на програму «Лікування за кордоном» з держбюджету було витрачено близько 580 млн грн. Саме тому потрібні інвестиційні проекти, які б розвивали трансплантацію в Україні», — зазначив після зустрічі з КФАЕР заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Під час зустрічі з міністром охорони здоров’я Кувейту Баселем Хамуд Ас-Сабахом віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк обговорили хід трансформації системи охорони здоров’я в Україні.

«Кувейтська сторона дуже зацікавилася тими змінами, що ми впроваджуємо, адже найближчим часом тут планують істотно реформувати систему фінансування охорони здоров’я. Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я Кувейту, система повинна бути максимально ефективною незалежно від того, скільки грошей країна виділяє на медицину. Саме через це він вважає пріоритетом розвиток первинної ланки та цікавиться нашим досвідом», — розповідає Павло Ковтонюк та одразу додає, що кувейтська сторона вже запланувала візит до України, щоб вивчати зміни, що тривають в Україні.