Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

«Краща книга Полтавщини»: переможці отримали нагороди (ФОТО)

З-поміж понад 50 видань компетентне журі обрало найдостойніші і сьогодні у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського нагородили переможців обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини», який цьогоріч відбувається вже вдванадцяте.

На розгляд журі надійшло 51 видання від 14 заявників. За останні 5 років це найбільша кількість заяв на конкурс.

«Дуже приємно, що сьогодні відзначаємо кращих письменників, поетів і видавництва. У нас проводяться виставки книжок. Львів забрав пальму першості, але цього року ми проводили книжкову виставку «Пошук» і чули дуже шановані відгуки про неї», – зазначив на початку церемонії заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

Дитячий письменник Віктор Сердюк посів 2 місце у номінації «Краще видання для дітей та юнацтва» з книжкою «Усі дива трапляються в дитинстві». Розповідає, що писати книжки йому допомагають власні діти — вони вигадують імена персонажів та підказують сюжети.

«Книга цікава ще й тим, що ілюстрації створювали діти – учні Полтавської школи мистецтв імені Р. Кириченко і знані у Полтаві художники Михайло Шлафер, Ігор Лотиш. За деякими творами цієї книжки окремі дитячі колективи роблять театральні постановки, вони з успіхом демонструються шкільними театрами. Мої діти мене спонукали до цього своїми ідеями, до деяких персонажів вигадували імена, інколи сюжети підказують», – розповідає Віктор Сердюк.

У переліку, відзначених нагородами є різні за тематикою і спрямуванням книги — тут й історичні, і краєзнавчі, і вузькоспеціалізовані видання. Серед останніх «Атлас ортодонтичних матеріалів», аналогів якого немає в Україні.

«Це видання є унікальним й особливим на території України. Це навчальний посібник для лікарів-ортодонтів і зубних техніків. Вона дуже гарно ілюстрована. Тут є всі технічні і клінічні етапи виготовлення ортодонтичних апаратів, які ми застосовуємо для лікування зубів. Це видання необхідне тим, хто навчається у стоматологічних вузах — студентам, лікарям-спеціалістам, зубним технікам. Аналогів цьому виданню в Україні немає», – розповідає кандидат медичних наук Олександра Макарова.

Гран-прі конкурсу «Краща книга Полтавщини» отримало видання «Полтавіка. Полтавська енциклопедія: – Т.6: Освіта і наука. Книга I».

«Дуже важка робота. Писали цю книга освітяни, педагоги, вихователі, науковці з усієї України, їх сотні, статей тисячі. Настільки монументальне видання, розраховане мінімум на 3 книги. Тут представлено абсолютно все, що стосується освіти і науки. На те вона й енциклопедія», – зазначив директор Центру дослідження історії Полтавщини Олександр Білоусько.

«Таке відродження української книги з кожним роком збільшується. Наші видавництва мають можливість брати участь у міжнародних виставках. Полтавщина вже зарекомендувала себе на Форумі видавців у Львові, там маємо постійних відвідувачів. Це означає, що полтавські книги їдуть далеко за межі нашої області. Також цього року представляли Полтавщину на Запорізькій книжковій толоці. А навесні у Полтаві започаткували українську книжкову виставку «Пошук», – розповіла про книжкові досягнення Полтавщини директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко.

Переможці 12-го конкурсу “Краща книга Полтавщини”:

«Краще історико-краєзнавче видання»

I місце – «Українська революція. 1917-1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи: у 2-х томах. Процеси. Діячі. Рефлексії. 1917-1921»

II місце – «Хотілося б усіх поіменно назвати…» (Лідія Гришко)

IІI місце – «Розповіді про незабутнє і незабутніх (спогади)» (Леонід Сморж)

Друга номінація – «Краща університетська книга»

I місце – «Історія української археологічної керамології (1991-2016)» (Юрій Пуголовок)

«Історія української археологічної керамології (1918-1953)» (Вікторія Котенко)

II місце – «Селекційні, генетичні та біотехнологічні методи удосконалення і збереження генофонду порід сільськогосподарських тварин» (колектив авторів за загальною редакцією Михайла Гладія, Юрія Полупана)

IІI місце – «Атлас ортодонтичних апаратів» (колектив авторів під керівництвом доктора медичних наук, професора, завідувачки кафедри післядипломної освіти лікарів ортодонтів ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія» Віри Куроєдової)

«Краща поетична збірка»

I місце – «Прогуркотів мій поїзд, пролетів… Вінок пам’яті Людмили Овдієнко» (редактор Костянтин Бобрищев)

II місце – «Жінка з віршами» (Наталія Баклай)

IІI місце – «Листя опале» (Юрій Роговий)

«Краще прозаїчне видання»

I місце – «Доля героя з Полтавщини» (Євген Бутенко)

II місце – «Зізнання» (Олексій Неживий)

IІI місце – «У всякого своя доля» (Володимир Ковпак)

«Краще видання для дітей та юнацтва»

I місце – «Країна Навпакинія» (Тетяна Ваценко)

II місце – «Усі дива трапляються в дитинстві» (Віктор Сердюк)

IІI місце – «Дідусева абетка»(Олександр Недовіс)

«Культура і мистецтво»

I місце – «Привіт із Полтави: ілюстрований каталог поштових карток з видами міста та околиць»  (Євгеній Аничин)

I місце – «Гончарне шкільництво як визначальний фактор творчого розвитку українського традиційного гончарства (1894-1941)» (Людмила Овчаренко)

ІI місце – «Полтавщина. Пам’ять століть. Презентаційний альбом» (Олександр Білоусько)

 «Краще іміджеве видання»

I місце – «Перший полтавський! Відзначення 100-літнього ювілею Полтавського національного педагогічного університету (1914-2014) (Микола Степаненко)

IІ місце – «Відзнаки внутрішніх військ України»(Сергій Литвин, Андрій Реутт, Олександр Ящук)

Гран-прі: «Полтавіка. Полтавська енциклопедія:- Т.6: Освіта і наука. Книга 1» Колектив авторів за загальною редакцією Олександра Білоуська

ГРАМОТИ:

«За активну участь у конкурсі «Краща книга Полтавщини – 2018» громадську організацію «Інститут Українського Вільного Козацтва імені Антона Кущинського» (м. Лохвиця);

«За вагомий вклад у дослідження історії України та участь у конкурсі «Краща книга Полтавщини-2018» автора видання «Український демократичний націоналізм в минулому, дії, персоналіях та історичній перспективі» Олександра Панченка;

«За дослідження історії краю та популяризацію малої батьківщини» :

Заводську міську раду (Лохвицький район);

авторів книги «Моє маленьке місто Заводське» Анну Коршунову та Світлану Качуровську;

Літературно-мистецьке об’єднання «Хорольські дивоцвіти» Хорольської центральної районної бібліотеки;

«За відродження традицій університетської книги» ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія»;

СПЕЦІАЛЬНА ВІДЗНАКА:

«За високий рівень підготовки ілюстративного матеріалу» художницю Марію Панченко.

поширити новину: