Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

Кінопокази, дискусії та перфоменси: Полтавщина прийматиме Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини

У листопаді на Полтавщину завітає 14-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Про особливості, програму та мету фестивалю розповіли на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» партнери фестивалю в області.

Так, до Полтави привезуть 16 документальних фільмів. Це кращі зразки документалістики, коротко- і повнометражні, що стосуються прав людини.

«Документальне кіно — це емоційний вид мистецтва. Вплив на емоції дозволяє достукатися до різних людей і по-іншому подивитися на життя. Режисери показують життя як воно є. І коли люди бачать це на екрані, їм відкриваються нові сенси», — наголосила голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко. Очолювана нею організація — партнер фестивалю з більш, ніж 10-річним стажем.

Мета фестивалю — сформувати повагу до демократичних цінностей, людської гідності. Цьогоріч тему сформулювали як «рівні рівності», розповідає медійна експертка Олена Бурім.

«Рівні рівності — звучить, ніби тавтологія, але насправді це і ступені рівності, і рівність рівностей. Ми пам’ятаємо декларовану радянську рівність, яка була в гаслах, а насправді ми мали переслідування інакшості, тотальний дефіцит для одних і привілеї для інших».

Перші покази в Полтаві розпочнуться 12 листопада. Фестиваль триватиме до 1 грудня. Локаціями для показів і обговорень фільмів стануть бібліотеки, офіси громадських організацій, музей Володимира Короленка. Закриті покази відбуватимуться у вишах та коледжах.

«Цього року активно долучилася область — покази відбудуться в Пирятині, Гадячі, Чутовому й Лубнах. Також заплановані правоосвітні заходи за участю експертів. Зокрема, у Гадячі представлять виставу молодіжного театру «І по всьому» в рамках кампанії «Стоп булінг». Ще будуть так звані «Живі бібліотеки», дискусії про можливості для молоді з інвалідністю», — поінформувала регіональна координаторка фестивалю в Полтаві та області Наталія Кірячок.

Оскільки фестиваль некомерційний і неполітичний, вхід буде вільний.

Про змістове наповнення розповіла координаторка програми в Полтаві та області Анастасія Келим. Зокрема, 14 листопада полтавський глядач зможе переглянути фільм «Жінка в полоні» про будні людей у трудовому рабстві; 16 листопада — «Явних проявів немає» (про шлях жінки, яка повернулася з війни); 17 листопада — «Віддалений гавкіт собак» (фільм спостереження за життям 10-річного хлопчика та його бабусі в прифронтовому селі) та ін. З повним переліком та локаціями можна ознайомитися на сайті фестивалю або на сторінці у Facebook.

«Всі фільми не українською мовою матимуть українські субтитри. Спеціальний показ — фільм «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» американського режисера Фредеріка Вайзмена. Його дуже важко знайти у відкритому доступі, тому це унікальна подія», — зазначила Анастасія.

У Полтаві та Гадячі після показів стрічки «Гірчиця в садах» відбудуться зустрічі з режисером і перформером Пьотром Армяновським. До речі, полтавцям він відомий як творець аудіосупроводу до аудіо-екскурсії в Кибинцях.

Задля зручності для глядачів більшість показів перенесли на вечірній час. Хоча на масову відвідуваність подібні фестивалі особливо не розраховані, адже часто фільми емоційно непрості і змушують мислити.

«Можливо, деякі фільми й не варто дивитися в переповнених залах, вони потребують камерності. А взагалі в нас ще не сформована культура сприйняття документального кіно, і над цим теж треба працювати», — висловила думку Олена Бурім.

Організатори фестивалю – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація «Південь», Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв». Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, Кампанія проти дискримінації.

поширити новину: