Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Інформаційна гігієна в час війни: правила споживання новин

Інформаційна гігієна в час війни: правила споживання новин. В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун нагадує прості правила інформаційної гігієни, яких усім варто дотримуватись, аби не зашкодити собі, іншим та країні.

Сьогодні в країні може бути запроваджений воєнний стан. Головне — зберігати спокій. Вже з 2014 року ми знаємо, що в Україні війна. Нас добре захищають наші військові. Щоб бути міцною підтримкою для них та країни, мусимо бути обачливими та дотримуватися певних правил поведінки, зокрема в інформаційному просторі, – пише Уляна Супрун у соцмережі.

Кілька правил споживання новин:

Довіряйте лише інформації, підтвердженій кількома достовірними (бажано офіційними) джерелами. Новини можна читати на цих сторінках Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine, Петро Порошенко, ВМС ЗС України

Якщо бачите сенсаційну, шокову, обурливу новину, відправте її у тригодинний карантин. Навіть офіційні сайти можуть зламати. Якщо за три години спростування чи уточнення немає, можете реагувати.

 Не панікуйте. Хаос і паніка нічим не допоможуть Україні. Якщо не можете не панікувати, робіть це тихо, щоб не заразити інших.

Не зациклюйтесь. Якщо відчуваєте, що в десятий раз перечитуєте одні й ті самі новини або другу годину безперестанку оновлюєте стрічку фейсбука, краще візьміться до роботи.

Читайте якісні іноземні ЗМІ, але не ображайтесь, що вони висвітлюють наші події нейтрально. Якщо бачите ретрансляцію російських фейків чи пропаганди, краще зверніться до редакції чи напишіть коментар із спростуванням, – радить Уляна Супрун.