Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Інформація про перенесення святкування Різдва є інформаційною диверсією, – прес-секретар УПЦ КП

Засоби масової російської пропаганди без наведення найменших доказів чи посилань подають у стрічці своїх «новин» як «факт», що єдина Помісна УПЦ нібито «буде використовувати новий стиль» церковного календаря.

Про це заявив прес-секретар Київської патріархії архієпископ Євстратій Зоря у своєму Facebook.

“Тож цілком офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар НЕ ПОРУШУЄТЬСЯ І НЕ РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ у процесі об‘єднання та у зв‘язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і жодних приписів чи вимог щодо цього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ ст., не встановлювалося”, – заявив він

“Цілком очевидно, що це є інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні. Адже відомо, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але і численних переконаних опонентів”, – впевненний Євстратій Зоря.

В минулому низка прикладів адміністративного впровадження нового стилю приводила до поділу в Церквах, навіть до розколів, що тривають десятиліттями.

“Поширення інформації про нібито впровадження у зв‘язку з наданням Томосу «нового стилю» – є лише інформаційною провокацією з московським корінням”, – зауважив Євстратій Зоря.

Слід нагадати, що минулого року законом України 25 грудня було визнане святковим днем, і всі, хто бажають святкувати цього дня згідно зі своїми переконаннями – мають можливість робити це і зараз, питання Томосу та автокефалії з цим ніяк не пов‘язане.