Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Головний напрямок медреформи – це робота “на випередження” хвороби, – Уляна Супрун

В Україні триває докорінна трансформація системи охорони здоров’я. Стара система базувалась на утримувані медзакладів, повідомляють у МОЗ.

“Головний вектор нашої трансформації – перехід від ліквідації наслідків хвороби (стаціонарної допомоги) до роботи “на випередження” – сильної системи громадського здоров’я та розвинутої мережі первинної медичної допомоги. Це і є нашими пріоритетами у державній політиці”, – говорить в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Медреформа враховує потреби усіх уразливих груп населення.  

“Передусім – ми дали пацієнтам право вибору. Ще донедавна українцям “призначали” дільничного лікаря за місцем реєстрації. Їм вказували, до якої клініки або лікарні звертатися. Ми скасували цю вимогу, і тепер пацієнти можуть обрати свого лікаря первинної медичної допомоги в будь-якому закладі – як в державному, так і в приватному, за умови, що цей заклад підписав договір з Національною службою охорони здоров’я України. Це особливо важливо для уразливих груп населення,  наприклад, для вимушених переселенців”, – розповідає Супрун.

Тепер всі можуть обрати будь-якого лікаря первинної медичної допомоги там, де вони наразі проживають.

Національна служба охорони здоров’я України підписує контракти з державними установами, з приватними установами, і – що є унікальним явищем – з неурядовими організаціями. Наприклад, ГО “Мережа людей, які живуть з ВІЛ”. Вони відкрили клініки первинної медичної допомоги, в яких можуть обслуговуватись як пацієнти з ВІЛ, так і будь-які інші пацієнти. Сімейні лікарі у цих клініках проходили спеціальну підготовку для того, щоб надавати кваліфіковані медичні послуги для таких пацієнтів.

поширити новину: