Ви тут:
Суспільство Україна 

Чому Росія раптом таке вчинила? – Оксана Забужко про реакцію західних ЗМІ на протистояння з РФ

Письменниця та інтелектуалка Оксана Забужко прокоментувала у Facebook реакцію західних ЗМІ на події, пов’язані із агресією Росії проти України в Азовському морі. Зокрема, їй особисто доводилося відповідати на безліч телефонних дзвінків від іноземних журналістів.

“Вони заскочені, вражені, глибоко стурбовані і допитуються: як, на мою думку, чому Росія РАПТОМ таке вчинила?! Та яке ж “раптом”, відповідаю заведено, таж Росія з 2014-го року веде проти нас “гарячу” війну, чи це для вас новина?..”

Читайте також: Звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з приводу нового акту відкритої збройної агресії Російської Федерації проти України

За словами Забужко, вони були певні, що “конфлікт в Україні вдалося погасити”.

“Що головна проблема сучасної України – це не російська експансія всіх рівнів, а “своя”, доморосла “українська корупція” (читай: “враг не в Москве, враг в Киеве” (с), євроваріант). Зрештою, в цьому їх переконували і всі ті українці (політики, журналісти, інтелектуали і т. д.), які від 2014 р. готові були навзаводи розповідати Заходові про Україну все, що завгодно, – лиш забували нагадати, що на нашій території паношиться російський агресор і ми ведемо з РФ війну за незалежність”. 

Всі ці люди – байдуже, свідомо чи ні, – теж творили “димову завісу” для дій РФ в очах західного обивателя, переконана Забужко.