Ви тут:
Р Суспільство Україна 

Арсеній Яценюк та Арсен Аваков оглянули облаштування державного кордону на Харківщині

Лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк та міністр внутрішніх справ України, представник НФ в уряді Арсен Аваков побували на ВПС «Дергачі» Харківського прикордонного загону.

Вони оглянули ділянку державного кордону з повітря, проїхали вздовж його лінії і ознайомилися з облаштуванням відділу прикордонної служби.

Арсеній Яценюк зазначив, що облаштування ділянки державного кордону цілком відповідає європейському рівню, і підтвердженням цьому є те, що деякі європейські країни запозичують український проект.

Він підкреслив, що облаштування державного кордону з Росією проводиться вперше за історію нашої держави: «Ті, хто охороняють державний кордон, вперше за історію України отримали можливість дійсно нести службу по охороні державного кордону і мати можливості, як перша лінія оборони, зупиняти агресора».

Лідер НФ висловив вдячність прикордонній службі, а також нинішньому уряду за те, що цей проект не було зупинено, незважаючи на недофінансування та дискредитаційну кампанію. Він підкреслив, що намагання певних політиків дискредитувати проект – це намагання дискредитації в цілому ідеї державного кордону.

Першою кампанію з дискредитації проекту розпочала Росія, сказав він, проте підхопили її і всередині країни: «Хочу звернутися до тих, хто дискредитовував цей проект: на кого ви працювали і на кого ви працюєте до сьогоднішнього дня?».

Лідер НФ підкреслив, що за кілька років неможливо, як закидають критикани, облаштувати майже 2500 км кордону, та ще й в умовах недофінансування.

У свою чергу Арсен Аваков наголосив, що сьогодні опорний пункт у ВПС «Дергачі» – один із 40, облаштованих уздовж кордону: «Рівень якості інженерних споруд високий. Найголовніше тут – інтелектуальна складова та реагування».

За його словами, на сьогодні виконано майже 47% робіт з інженерно-технічного облаштування україно-російського кордону.