Ви тут:
Суспільство Україна 

Андріївська церква офіційно перейшла до Константинополя

Сьогодні, 10 листопада, набув чинності закон, яким розташовану на столичному Андріївському узвозі загальнонаціональну пам’ятку мистецтва та архітектури XVIII ст. Анріївська церква (заповідник “Софія Київська”) передано у безкоштовне користування Вселенського патріархату.

Відповідний закон за 18 жовтня № 2598-VIII розміщено на офіційному сайті Верховної Ради.

Відповідне рішення приймалося “з метою створення умов для здійснення церквою Вселенського патріархату богослужінь в Україні та забезпечення реалізації прав громадян на вільне віросповідання”, а також для “усунення негативних наслідків втручання Росії – держави-агресора в життя українського православ’я і протистояння загрозам для національної безпеки, викликаним таким втручанням, створення передумов для об’єднання української православної спільноти і всього суспільства, визнання Помісної православної Церкви в Україні світовим православ’ям і усунення підстав для дискримінації віруючих, які належать до неї, забезпечення діяльності ставропігії престолу Святого Андрія”, передає Еспресо.

При цьому використання Андріївської церкви Вселенським патріархатом здійснюватиметься “з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини”.

Система Orphus