Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

З початку року припинено злочину діяльність 222 організованих груп, – Сергій Князєв

Протидія організованій злочинності залишиться пріоритетом в роботі Нацполіції у 2019 році. Про це Голова Національної поліції України заявив вчора, 2 жовтня, під час зустрічі з главою Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Кястутісом Ланчінскасом. У зустрічі взяли участь перший заступник глави Нацполіції В’ячеслав Аброськін, начальник Департаменту стратегічних розслідувань Роман Осуховський, а також керівник операційного департаменту КМЄС Удо Моллер, повідомляє прес-служба Національної поліції.

За словами очільника поліції у структурі відомства нещодавно створено Департамент стратегічних розслідувань (ДСР). Основним завданням цього підрозділу є протидія організованій злочинності. На цей час в апараті Департаменту укомплектовано близько 70 відсотків посад, триває процес комплектування обласних підрозділів.

“Завдання, яке я ставлю перед першим заступником – якісна комплектація територіальних підрозділів з урахуванням висновків комісії. У свою чергу, до комісії необхідно залучити наших стратегічних міжнародних партнерів. Між створенням підрозділу і його ефективною роботою – дуже велика відстань. Ми повинні за короткий час її максимально зменшити і показати суспільству результати роботи”, – наголосив Сергій Князєв.

Він повідомив, що управління стратегічних розслідувань в Одеській і Дніпропетровській області вже розпочали свою роботу і мають певні результати. Найближчим часом планується старт діяльності таких підрозділів у Львові, Харкові і Києві.

Сергій Князєв наголосив, що протидія оргзлочинності є пріоритетним напрямком роботи поліції у 2018 році і залишиться ним у наступному році. Результатом низки впроваджених заходів за останній період є найбільша за останні 6 років кількість ліквідованих злочинних угруповань на території країни. Так, за 9 місяців 2018 року припинено злочину діяльність 222 організованих груп. У той час коли з 2013 по 2017 роки таких груп було ліквідовано від 84 до 157.

“Ми усвідомлюємо, що задля ефективної співпраці слід налагодити ефективний обмін інформацією між усіма правоохоронними відомствами, задіяними до протидії організованій злочинності. Крім того, змін потребує і чинне законодавство, що регламентує діяльність правоохоронних органів у цій сфері”, – підкреслив Сергій Князєв.

Глава КМЄС Кястутіс Ланчінскас зазначив, що в усіх європейських країнах є розуміння необхідності захисту інформації. Проте це не забороняє обмінюватися такою інформацією, коли йдеться про спільну роботу правоохоронних відомств у сфері протидії організованій злочинності.

Глава Нацполіції висловив вдячність Консультативній місії ЄС за постійну підтримку відомства у процесі його реформування. Завдяки підтримці Місії ЄС відомство отримало 150 комп’ютерів для підрозділів стратегічних розслідувань.

“Зараз продовжуємо працювати над їхнім забезпеченням – необхідною технікою, програмами, автотранспортом”, – повідомив глава Нацполіції.