Ви тут:

З початку року на Полтавщині зафіксували найбільше – 44 випадки АЧС

На Полтавщині стрімко поширюється африканська чума свиней – з початку року зафіксовано 44 випадки захворювання — найбільше в Україні.

На АЧС хворіють й домашні тварини, передає “Урядовий кур’єр”.

За словами заступника голови Полтавської облдержадміністрації Романа Товстого, основною причиною поширення африканської чуми в регіоні є недотримання вимог біобезпеки. Деякі господарства не мають якісної огорожі, ще у частини вона простягається не на всю територію. Це і дає змогу бродячим тваринам контактувати з домашньою живністю.

Крім того, спалахам захворювання сприяють й непристосовані ветсанпропускники та відсутність змінного одягу у персоналу, що працює з тваринами.

В районах області, де виявлені спалахи АЧС, знищили вже майже 478 тонн туш. А це — 86 мільйонів гривень непрямих збитків.

Представники управління Держпродспоживслужби також стверджують, що відповідальність за збереження поголів’я свиней лежить тільки на керівниках господарств. Тим із них, які ігнорують вимоги утримання тварин, заборонять займатися свинарством.

Зазначається, що подібна практика в області вже мала місце. Зокрема, в травні цього року власнику ПСП “Святослав”, що у Котелевському районі, заборонили розводити свиней.

Щоб уникнути випадків АЧС та подальших проблем з цим пов’язаних, працівники профільного управління проведять епізоотичні обстеження по всіх районах.

Загалом з початку року в Україні трапилося вже більш як 120 випадків хвороби АЧС.

За даними Асоціації свинарів, у 2017 році через АЧС українська свинарська галузь зазнала збитків у розмірі 12 млн доларів. Тим часом Мінагрополітики майже рік ігнорує проблему з АЧС і не приймає відповідну Програму по боротьбі з вірусом.

За словами експертів, прийняття програми боротьби з АЧС на офіційному рівні не тільки стало б дієвим інструментом в боротьбі з чумою, а й продемонструвало б міжнародним партнерам, що Україна працює над подоланням проблеми.

Нагадаємо, на Полтавщині продовжуються протиепізоотичні заходи, пов’язані з виявленням 15 вересня 2018 року в с. Ліщинівка Кобеляцького району, в  господарстві  психоневрологічного інтернату свині, інфікованої вірусом африканської чуми свиней.

Карантинні заходи тривають до 25 жовтня 2018 року.

Система Orphus Поделиться на fb