Ви тут:
Суспільство Україна 

З 1 листопада паспорт у формі книжечки на ID-картку можна обміняти у будь-який час

Якщо раніше оформити ID-картку можна було лише в разі втраченого чи викраденого паспорта у формі книжечки або при досягненні 14-річного віку, то з 1 листопада зробити паспорт за новим зразком за бажанням можна буде у будь-який час.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України», яку ухвалили 3 жовтня 2018 року на засіданні Кабміну, інформує Управління Державної міграційної служби у Полтавській області на своїй сторінці у Фейсбук.

Оформлювати ID-картки лише в окремих випадках в Україні розпочали у 2016 році. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості (Identity theft).

Перший паспорт громадянина України при досягненні 14-річного віку видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн.

Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.