Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Юрист пояснив, чи законно залучати учнів до прибирання у школі

Роман Бондаренко, юрист громадського об’єднання “Батьки SOS,  пояснив, чи законним є залучення учнів до прибирання у школі, повідомляє “Експрес“. 

“Якщо ваша дитина не хоче прибирати і ви її підтримуєте – маєте законне право відмовитись. Для цього готуєте заяву на ім’я директора школи з копією начальникові місцевого управління освіти”, – пояснив юрист.

Слід послатися на Конституцію України, статтю 43, яка говорить “Використання примусової праці забороняється”.

Також у пункті 5 статті 53 закону “Про освіту” зазначено: “Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України”. Це означає, що залучення учнів до прибирання під час уроків категорично заборонено.

“У позаурочний час воно [прибирання] може здійснюватись, проте лише на власне бажання учня та з дозволу батьків. Тому в заяві зазначаємо: “Я, мати/батько неповнолітнього/неповнолітньої (…), який/яка навчається у класі (…), не даю згоди на залучення моєї дитини до будь-яких робіт з прибирання чи чергування”, – уточнив Бондаренко.

Санітарні норми чітко визначають, до яких робіт школярі категорично не можуть бути залучені. Йдеться про працю, яка може бути небезпечною для життя та здоров’я учня. Сюди належить робота із значним фізичним навантаженням, працю з електроприладами, миття вікон, очищення даху і проїжджих частин вулиць від снігу, льоду. Також школярі не можуть прибирати санвузли, майстерні, спортзали, їдальні, сходи тощо.

За словами юриста, вчитель не може покарати учня, який відмовляється прибирати у класі. Якщо вчитель, зловживаючи владою чи авторитетом, змушує учнів прибирати, то може отримати догану.

поширити новину: