Ви тут:
Суспільство 

ЄС переходить на єдину систему маркування палива

Колом будуть позначені всі види бензину, квадратом – дизель, ромбом – газ. Також біля символу будуть буквений і чисельний покажчик, що позначає вид і концентрацію біодобавки.

На всіх автозаправних станціях Євросоюзу з п’ятниці, 12 жовтня, почне діяти єдина система позначення видів палива, повідомляє Кореспондент з посиланням на Euractiv.

Зазначається, що все паливо розділять на три категорії. Колом будуть позначені всі види бензину, квадратом – дизель, ромбом – газ. Літерами при цих символах будуть позначати вид біодобавки, цифрами – ступінь концентрації добавки в складі бензину.

Нові позначення з’являться і на люках бензобаків автомобілів, складених після введення єдиної класифікації. Разом з тим, багато заправних станцій ввели нову класифікацію вже у вересні.

Наприклад, бензин E95 буде позначений як E5, E92 – E0, E98 – 10, залежно від максимальної кількості біопалива (етанолу) в бензині.

Дизельне паливо – літерою B в квадраті з числами 7, 10, 20 або 30, що вказують максимальну кількість біопалива.

Взимку арктичне дизельне паливо першого і другого класів, як і досі, буде додатково позначено однією або двома сніжинками і знаком B0. Біодизель буде позначений як B100, а синтетичне дизельне паливо – XTL.

Зріджений нафтовий газ буде позначений ромбом і літерами LPG, стиснений природний газ – літерами CNG; а зріджений природний газ – LNG.

Нові правила дадуть автомобілістам більш чітке уявлення про екологічність палива і автомобілів, вважають в ЄС.

поширити новину: