Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Як вберегти дитину від шкідливих сайтів в Інтернеті: поради полтавських правоохоронців

Мережа Інтернет – це колосальне сховище інформації. Але далеко не вся вона корисна, а тим більше для дітей. Останні ж, у свою чергу, проводять у “всесвітній павутині” безліч часу й іноді, самі того не розуміючи, наражають себе на велику небезпеку.

Інтернет — це віртуальний світ у якому не всі користувачі надають про себе правдиву інформацію. Якщо підліток знаходить собі друзів у соціальних мережах, далеко не факт, що нова подруга чи друг насправді є тим за кого себе видає. Під ніком дитини може переховуватися доросла людина й наміри щодо підлітка, у неї можуть бути не найліпші. Окрему небезпеку в Інтернеті для дітей представляють, так звані, суїцидальні сайти.

“Головне — це навчити дитину фільтрувати дані в Інтернеті. Батькам не потрібно забороняти підлітку знаходити інформацію у “всесвітній павутині”. Важливо допомогти йому розпізнати, що корисно, а що – ні. Існують, так звані, суїцидальні сайти: “Сині кити”, “Червоні лисиці” та інші. На цих ресурсах в ігровій формі дітям пропонують виконати низку завдань, що можуть нанести підлітку моральної, психічної шкоди і схилити дитину до самогубства. Зловмисники, які курують ці сайти, напевно, мають психічні розлади. Вони прагнуть підкорити підлітків своїй волі й маніпулювати ними. Для цього злодії збирають інформацію, яку розмістила дитина про себе в соціальних мережах. Вивчають звички, інтереси неповнолітніх. У процесі спілкування дитині здається, що про неї знають все. Це викликає непорозуміння і страх, які використовують зловмисники для маніпулювання підлітком“, — розповіла начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області, підполковник поліції Ірина Карюк.

Щоб дитина не опинилась у біді, батьки мають знати з ким та на які теми спілкується підліток в Інтернеті. Для цього дорослі повинні мати довірливі відносини зі своїм чадом.

“На щастя, на Полтавщині не було випадків, коли діти попадали в тенета суїцидальних сайтів і скоювали самогубства. Загалом, за 9 місяців поточного року в Полтавські області зафіксовано 8 випадків навмисних тілесних самоушкоджень серед підлітків. Усі вони обійшлись без фатальних наслідків. Зокрема, 4 нещасні випадки, або завдання тілесних самоушкоджень – із необережності. Причиною 2 фактів стали сварки з батьками, та ще 2 випадки пов’язані з “нещасливим коханням”. Тому, шановні батьки, потрібно завжди тримати емоціональний зв’язок із дитиною, спілкуватися з нею, знати її переживання, разом проводити дозвілля й пам’ятати, що дитина завжди копіює приклад батьків”, — наголосила Ірина Карюк.

Система Orphus