Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Як адаптуватись до “зимового” часу – поради Уляни Супрун

Перехід на зимовий час в кінці жовтня має на меті застати якомога більше денного світла в період, коли ночі стають довшими, а дні коротшими. Водночас сонячне світло є одним з основних факторів, що керує циркадними ритмами людини.

“Стійкість циркадних ритмів є важливим для ряду біологічних процесів людини, дослідники виявили, що це може мати певні негативні наслідки для здоров’я. До прикладу, викликати порушення сну, серцево-судинної функції та впливати на емоційний стан. Зокрема в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків”, – розповідає в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Особливо уважними варто бути людям, які мають серцево-судинні хвороби. Деякі дослідження вказують, що після зміни часу збільшується ймовірність настання серцевого нападу. Хоч з додатковою годиною сну ризики все-таки менші.

Уляна Супрун дає кілька порад як краще впоратись зі зміною часу:

📌Виходьте на прогулянку. Світло, особливо денне, допомагає призвичаїтись до змін. Водночас в холодний період року перебування на вулиці вдень допомагає простимулювати мозок і змушують його утворювати серотонін

📌Не плануйте в цей період часу важливі справи, зокрема краще утриматись від інтенсивних фізичних навантажень

📌Намагайтесь повноцінно харчуватись, щоби організм не відчував браку в поживних речовинах

📌Плануйте свій час так, щоби повноцінно спати — не менше 7-8 годин

📌Якщо відчуваєте труднощі після зміни часу — проконсультуйтесь зі своїм лікарем

Для більшості людей, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, такий перехід не нестиме серйозної загрози. Втім все одно варто слідкувати за своїм організмом та не планувати додаткового навантаження, щоби дати час спокійно пережити зміни. Найбільш відчутною ця зміна є якраз в перші дні після переведення часу, – додає Супрун.