Ви тут:

В Україні незабаром очікують найбільшу кількість хворих на грип за останні роки

Нинішній сезон захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції стане найвищим з 2015-2016 років.

Про це УНН заявила заввідділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського НАМН України Алла Мироненко.

“Той, минулорічний, сезон був дуже низький — за рівнем захворюваності, за рівнем тяжких випадків, за рівнем смертей. Цього року нам вже так не пощастить. Все-таки віруси Н3N2 — завжди найбільш високі сезони порівняно з іншими. І саме за рахунок людей похилого віку. Я думаю, що хворих буде більше. Весь час низький сезон не може бути”, — зазначила вона.

За її словами, в сезоні 2018-2019 років буде превалювати вірус А-Сингапур — Н3N2, який циркулював торік у країнах Північної Америки.

“Він найбільш небезпечний для людей похилого віку. Тобто хворіють діти більше, але ускладнення виникають більше у людей 65+, особливо у тих, хто має хронічні патології”, — підкреслила медик.

Як зазначила Мироненко, минулого сезону саме цей вірус у США багато смертей викликав саме серед людей похилого віку.

На її думку, обіцяні МОЗ віруси Мічіган і Колорадо теж можуть траплятися в Україні цього сезону, однак це будуть, скоріше, поодинокі випадки. Так, зокрема, їх можуть “підхопити” малі діти, які ще ніколи не стикалися з таким штамом.

При цьому вона нагадала, що найбільш високий сезон за останні роки спостерігався 2015-2016 року, викликаний старим (2009 року) вірусом Каліфорнія — Н1N1. Тоді було 391 зареєстрований випадок смерті внаслідок грипу в Україні.

За даними МОЗ, в Україні під час нового епідсезону циркулюватимуть три штами вірусу грипу: Мічиган, Сингапур та Колорадо. У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що очікується і наявність трьох вакцин від грипу.

Система Orphus Поделиться на fb