Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Українець планує виробляти у Латвії електромобілі

Громадянин України власник компанії RAF Кирило Шумейко налагоджуватиме серійний випуск мікроавтобусів на електричній тязі у Латвії. Про це повідомляє канал “Прямий

“Фактично на РАФі хочуть почати випуск міських мікроавтобусів на електричній тязі, а також невеликих тролейбусів. Найімовірніше, це буде транспортний засіб на одній базі або гібрид автобуса і тролейбуса, який зможе підключатися до міської контактної мережі для підзарядки і руху, а також мати власний запас ходу на акумуляторах “, – розповів Шумейко.

За його словами, латвійські розробники впевнені у величезному потенціалі такого транспортного засобу та його затребуваності, особливо, після введення жорстких екологічних норм в європейських містах, що обмежують використання дизельних двигунів.

Крім того, на РАФі налагодять випуск автопричепів, які обіцяють презентувати вже в наступному році. Не виключена і ймовірність великовузлового складання мікроавтобусів під брендом RAF спільно з одним зі світових автовиробників. Старт цього проекту намічений на 2020 рік.

Фірма Rigas Autobusu Fabrika, RAF заснована 30 серпня, її статутний капітал становить 10 євро. Єдиний власник фірми – громадянин України Кирило Шумейко.

Ризька автомобільна фабрика (РАФ) була відкрита в Латвії в 1949 році. З 1950-х років минулого століття підприємство на потужностях в Ризі і Єлгаві випускало автобуси і мікроавтобуси, серед яких особливою славою користувався РАФ-2203 Латвія. Саме ці автомобілі стали першими в Радянському Союзі маршрутними таксі.

На їх базі також створювали карети швидкої медичної допомоги, які працювали по всьому СРСР. Після ліквідації Рафа через банкрутство в 1998 році латвійський автопром формували кілька підприємств, які випускали автопричепи і автокомпоненти для підприємств Скандинавії і Німеччини.