Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна вивчатиме досвід Австралії з організації публічного порядку під час масових заходів

Про це сьогодні, 24 жовтня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та голова Національної поліції Сергій Князєв домовилися під час зустрічі з заступником комісара поліції міста Канберра Міком Чу, яка відбулася в рамках робочої поїздки української сторони до Австралії, повідомляє прес-служба Національної поліції України.

“У нас на сьогоднішній день головні напрямки роботи правоохоронців – боротьба з організованою злочинністю, боротьба з тероризмом та організація публічного порядку під час масових акцій. Такі пріоритети в роботі поліції були визначені через гібридну війну з РФ та непросту політичну ситуацію в середині країни”, – сказав Арсен Аваков.

У свою чергу голова Нацполції Сергій Князєв зазначив, що попри війну на Донбасі, яка продовжується вже протягом чотирьох років, поліція забезпечує порядок під час великих масових заходів по всій Україні.

“Для нас важливий досвід іноземних партнерів в організації роботи поліцейських під час масових заходів. За останні чотири роки в Україні пройшли УЄФА 2018, Євробачення, численні міжнародні змагання та форуми. Попри військові дії на сході країни та постійні гібридні атаки з боку РФ, ми продемонстрували, що маємо достатньо сил та засобів, аби гарантувати безпеку не лише наших громадян, а і іноземних гостей. Тут ми використовуємо скандинавський метод організації роботи правоохоронців, в основі якого діалог та потужна превентивна робота. Однак, ми готові залучати і кращі практики інших країни”, – повідомив Сергій Князєв.

Заступник комісара поліції Канберра Мік Чу зазначив, що попри різну ситуацію у наших країнах, поліція Австралії має стандарти дій під час забезпечення публічного порядку та готова передати досвід українським колегам.

“У нас є великий ресурс тактичних команд, які за необхідністю будуть займатися охороною громадського порядку під час масових заходів та заворушень. У Канберрі планувальники працюють разом з представниками Федеральної поліції, сили і засоби виділяються відповідно до прогнозованих ризиків та загроз, які можуть виникнути під час заходу. Будь-яке застосування спецзасобів, сили або зброї, має бути зафіксовано. І в разі застосування, ці відео передаються в спеціальний орган професійних стандартів, які розслідує цю справу і після цього передається в юридичний орган для розгляду третьою стороною. Коли поліцейський дістає з кобури тазер (пістолет-електрошокер) або пістолет, активується його камера та камери в радіусі 9 метрів. Для нас це нова практика, використання поліцейськими нагрудних камер, тому ми почали з активації камер під час застосування зброї”,- розповів Мік Чу.

В поліції Австралії зараз удосконалюють систему роботи. Впроваджується єдина мобільна платформа для всіх поліцейських, камери на формі і вдосконалюється сфера обміну інформацією між представниками нацбезпеки та іншими відомствами.

Система Orphus