Ви тут:
Суспільство Україна 

У зоні ООС психологів, медиків та капеланів навчатимуть профілактиці посттравматичного стресу у бійців

Сьогодні, 16 жовтня, у Краматорську розпочали навчальний курс для військових психологів, медиків та капеланів, які залучаються до проведення операції Об’єднаних сил, із загальних питань виявлення та профілактики посттравматичного стресу. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

У відкритті курсу взяли участь Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв, Головний військовий прокурор Анатолій Матіос та голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць, а також фахівці Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров’я України.

У перший день слухачів із початком занять привітав Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він поінформував присутніх про те, що в Об’єднаних силах створені позаштатні групи досвідчених психологів, які постійно працюють у підрозділах, виявляють військовослужбовців із психологічними проблемами, надають їм первинну допомогу. Також налагоджено взаємодію з Генеральним штабом Збройних Сил України щодо роботи високомобільних груп внутрішніх комунікацій у військових частинах, які виконують бойові завдання.

“З метою зниження психологічного навантаження на особовий склад спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією ми організували роботу щодо проведення реабілітації військовослужбовців частин Об’єднаних сил на базі Донецького обласного госпіталю ветеранів війни у місті Святогірську. На даний час курс реабілітації пройшли 96 військовослужбовців, і ще 23 військовослужбовці будуть направлені на лікування найближчим часом”.

Під час навчання фахівці проводитимуть зі слухачами різноманітні тренінги, що дозволять підвищити рівень їхньої компетенції щодо скринінгу, лікування, реабілітації та профілактики психологічних розладів та психічних порушень у військовослужбовців. Наприкінці курсу отримані слухачами знання та здобуті навички будуть підтверджені відповідними сертифікатами.

“З самого початку проведення операції Об’єднаних сил одним із ключових завдань я визначив збереження життя та здоров’я особового складу, зменшення випадків загибелі військовослужбовців, не пов’язаних з виконанням бойових завдань, у тому числі – і внаслідок суїцидів, – зауважив Командувач. – І тому проведення навчального курсу з військовими психологами та медичними працівниками надзвичайно для нас важливе і корисне”.